Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Крем-гель с биозолотом для кожи вокруг глаз (ревитализация), 203040… beauty goes on

Новая жизнь вашей кожи!

Код: 12021 , Вес:30 г
Повратни информации од клиент:
(0)

Обеспечивает глубокое питание кожи, восстанавливает ее структуру, активизируя клеточные процессы. Уменьшает количество морщинок и их глубину, повышает эластичность и упругость кожи. Защищает кожу от вредного воздействия окружающей среды.

Подходит для всех типов кожи. Рекомендуется использовать с 30 лет.

АПЛИКАЦИЈА:

Специальным аппликатором нанесите легкими похлопывающими движениями на кожу вокруг глаз. Для достижения наилучшего результата используйте утром и вечером. Не массировать.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Колоидно злато
Колоидно злато

Ги подобрува метаболните процеси и ја зголемува асимилацијата на другите активни состојки, ја подобрува целокупната ефикасност на козметичкиот производ.

Хексапептид-10
Хексапептид-10

Има ефект на реструктуирање и зајакнување на кожата, штити од загуба на влажност на кожата.

Шеа путер
Шеа путер

Шеа путерот е бестселер на козметика против стареење. Ја храни кожата со витамини А, Е и Ф. Витамините А и Е помагаат да се зачува младиот изглед на кожата, да се спречат предвремени брчки и да се имитираат линиите, и да се постигне фотопротективен ефект против ултравиолетовите зраци.

Хибискус
Хибискус

Екстракт од цвет од хибискус сабдарифа ги измазнува фините линии. Ја прави кожата поластична.

Протеини од пченица
Протеини од пченица

Натриум кокоил хидролизиран пченичен протеин совршено ја омекнува и ја храни кожата, заштитувајќи ја од лупење и сушење. Ги активира процесите на регенерација и го олеснува подмладувањето на кожата.

Екстракт од лист од бршлен
Екстракт од лист од бршлен

Екстрактот од Хедера хеликс ја зајакнува и крева кожата, ја подобрува нејзината флексибилност и еластичност, има антимикробни и тонични ефекти.

Хијалуронска киселина
Хијалуронска киселина

Ја навлажнува кожата, формира заштитен слој, спречува појава на дехидрирана кожа. Има лифтинг ефект и ја подобрува еластичноста на кожата.

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

ВИДЕО

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маска за лице со глечарска вода
3.50€3.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито крем за стапала
5.20€5.20 4.16€4.16
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Богат крем за тело со морски алги
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Лепенки за нос со бамбусов јаглен
1.50€1.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тоник активатор за раст на коса
20.50€20.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Подмладителен бустер-крем за раце муцин
6.90€6.90
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон со екстракт од линжи
9.40€9.40
КУПИ

DB query error.
Please try later.