Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Маска для кожи вокруг глаз от морщин на основе 100% коллагена Dual Sustem

Гладкость и эластичность кожи

Код: 51401 , Вес: 8+3 г
Повратни информации од клиент:
(0)

Заметно разглаживает морщинки вокруг глаз, восстанавливает тонус и эластичность кожи. Глубоко увлажняет и питает. Уменьшает признаки усталости.

Эта маска буквально отодвигает время, надолго сдерживая возрастные изменения кожи: нависание верхнего века, "гусиные лапки", снижение упругости тончайшей кожи век.

АПЛИКАЦИЈА:

1. На очищенную кожу вокруг глаз наложите маску на 15-20 минут, затем снимите ее, остатки смойте водой. 2. Нанесите небольшое количество эмульсии на область вокруг глаз. Использовать сразу после вскрытия упаковки.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алги
Алги

Екстрактот од алги содржи многу корисни материи, го олеснува ефикасното навлажнување на кожата, го подобрува тонот и еластичноста на кожата, омекнува.

Колоидно злато
Колоидно злато

Ги подобрува метаболните процеси и ја зголемува асимилацијата на другите активни состојки, ја подобрува целокупната ефикасност на козметичкиот производ.

Collagen
Collagen

Колагенот ја подобрува еластичноста на кожата, го олеснува измазнувањето на брчките, ја прави мека и мазна, одржува оптимално ниво на влага.

Кинески женшен
Кинески женшен

Екстракт од кинески корен од женшен ги подобрува метаболните процеси во ткивата, го стимулира самообновување на клетките, го намалува бројот на помали брчки и грубост на кожата, го намалува интензитетот на длабоките брчки, ја прави кожата помазна и поцврста, ја тонизира и омекнува, и штити наспроти влијанието на надворешните фактори.

Слезенка
Слезенка

Екстрактот од лисјата на ова растение ја прави кожата мека и свиленкаста, ги измазнува фините линии, ја подобрува еластичноста на кожата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Свилена перфекција сет нага за раце
21.50€21.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Балсам за коса Линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Навлажнувачки прајмер за лице
18.50€18.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем балсам за бричење
15.41€15.41 13.10€13.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Функциональный комплекс «Глутатион - комплекс»
45.00€45.00 36.00€36.00
КУПИ
(2)

DB query error.
Please try later.