Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Заштитен крем за лице

Запрете го „дигиталното стареење“

Код: 16306 , Weight: 50 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Колку често користите паметен телефон, таблет или компјутер? Веројатно доста често…

Научниците открија дека сите монитори, екрани, па дури и штедливите светилки испуштаат сина светлина, која има негативен ефект врз кожата. HEV зрачењето продира длабоко во слоевите на кожата, предизвикувајќи предвремено стареење и влошување на пигментацијата. Како да се заштитите од тоа? Силни антиоксиданси!

Регенеративниот и заштитен крем за лице Vita Derm базиран на патентираниот антиоксидативен комплекс Myramaze™, витамин Ц и навлажнувачки и регенеративни состојки:
- ја штити кожата од HEV зрачење, со што го спречува „дигиталното стареење“
- ја регенерира и ја зајакнува хидролипидната бариера на кожата
- го неутрализира оксидативниот стрес
- ги штити клеточните мембрани од дехидрирана кожа
- нежно регенерира
- ги измазнува мимичните брчки

Регенеративната и заштитната крема за кожа е збогатена и со УВ филтер. Специјално е дизајниран за нормална кожа.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина од кремот на претходно исчистената кожа на лицето и вратот (со исклучок на областа околу очите) со нежни кружни движења. Користете наутро и навечер за да го зголемите ефектот.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Пантенол
Пантенол

Ги забрзува процесите на регенерација на кожата, ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата, обезбедува добра боја.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Бета глукан
Бета глукан

Ги стимулира природните процеси на обновување на кожата.

Трехалоза
Трехалоза

Полисахарид од зеленчук кој помага да се задржи влагата во кожата и да се изедначат брчките. Ја прави кожата еластична.

Комплекс Myramaze™
Комплекс Myramaze™

Тропскиот грмушка миротамнус, исто така познат како растение воскресение, е основа на антиоксидантниот комплекс. Се користи за одржување на хидрирана кожа и заштита од екстремни температури и негативни ефекти на надворешната средина. Тоа е многу моќен антиоксиданс кој ја спречува смртта на клетките, ги забрзува регенеративните процеси и и помага на кожата да ја одржува својата младост.

Бетаин
Бетаин

Бетаин е амино киселина добиена од сок од цвекло. Се карактеризира со својство да се одржи електролитната рамнотежа во клетките на кожата со зачувување на молекулите на вода и не дозволување нивно пробивање низ клеточните мембрани. Бетаинот исто така ја омекнува и измазнува кожата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детокс фластер за стапала
5.40€5.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем против бори, овча плацента
8.50€8.50
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Кристално колагенска маска
4.20€4.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мезоролер за лице
43.00€43.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Серум и прајмер за лице
17.00€17.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за стапала чајно дрво,
1.80€1.80
КУПИ

DB query error.
Please try later.