Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Легкий энергетический крем

Энергия красоты и молодости кожи!

Код: 12028 , Вес:50 г
Повратни информации од клиент:
(0)

Способствует восстановлению "уставшей" кожи, возвращает ей тонус и здоровый вид. Предупреждает появление первых признаков старения. Увлажняет, уплотняет текстуру кожи и помогает противостоять негативному воздействию окружающей среды.

Подходит для молодой кожи, находящейся в состоянии стресса, склонной к жирности и воспалениям.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесите небольшое количество крема круговыми движениями на очищенную кожу лица и шеи, исключая область вокруг глаз.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Ликорис
Ликорис

Екстрактот од коренот ги забавува процесите на стареење, спречува хиперпигментација, омекнува, ја намалува грубоста и нерамномерноста.

Витамин Б3
Витамин Б3

Активната форма на витамин Б3 (никотинамид) го подобрува метаболизмот во клетките на кожата, ја измазнува кожата и ги прави брчките помалку длабоки.

Хијалуронска киселина
Хијалуронска киселина

Ја навлажнува кожата, формира заштитен слој, спречува појава на дехидрирана кожа. Има лифтинг ефект и ја подобрува еластичноста на кожата.

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Маслинка
Маслинка

Маслото од маслинка содржи масни киселини поврзани со кожата кои се совршено асимилирани. Кога се нанесува на кожата, маслиновото масло го подобрува тонот на кожата и ги измазнува фините линии.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Смирувачки Вита Дерм Тонер - неопходен производ за нега по чистење на лицето
21.50€21.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Zhui Feng Forte Фито фластер за тело
4.35€4.35 3.70€3.70
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Јаошен фластер за тело
6.47€6.47 5.50€5.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Биологически активная добавка к пище "Комплекс с виноградными косточками"
21.10€21.10
КУПИ

DB query error.
Please try later.