Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Увлажняющий дневной крем для чувствительной кожи, 203040… beauty goes on

Поддерживает эластичность и гидробаланс кожи!

Код: 12017 , Вес:50 г
Повратни информации од клиент:
(0)

Восстанавливает эластичность и упругость кожи, обеспечивает оптимальный уровень увлажнения. Смягчает, успокаивает чувствительную кожу, повышает ее иммунитет.

Подходит для сухой и чувствительной кожи.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесите небольшое количество крема на очищенную кожу лица и шеи.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Хијалуронска киселина
Хијалуронска киселина

Ја навлажнува кожата, формира заштитен слој, спречува појава на дехидрирана кожа. Има лифтинг ефект и ја подобрува еластичноста на кожата.

Арбутин
Арбутин

Растителен гликозид добиен од лисјата на ова растение. Има антиоксидантно дејство, ги измазнува фините линии, влијае на процесите на пигментација, го изедначува тонот на кожата.

Collagen
Collagen

Колагенот ја подобрува еластичноста на кожата, го олеснува измазнувањето на брчките, ја прави мека и мазна, одржува оптимално ниво на влага.

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

Свила
Свила

Хидролизираната свила има навлажнувачки својства, го олеснува активирањето на синтезата на колаген, обезбедува ефект на лифтинг на кожата , ја прави мазна и свиленкаста.

Протеини од пченица
Протеини од пченица

Натриум кокоил хидролизиран пченичен протеин совршено ја омекнува и ја храни кожата, заштитувајќи ја од лупење и сушење. Ги активира процесите на регенерација и го олеснува подмладувањето на кожата.

Аскробинска Киселина
Аскробинска Киселина

Моќен антиоксиданс кој ги забавува процесите на стареење, продира во подлабоките слоеви на кожата, ја активира синтезата на колагенските влакна и ги зајакнува sидовите на крвните садови.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Биологически активная добавка к пище «Фукоидан», 30 капсул (для ЕС)
49.00€49.00 41.65€41.65
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пилинг маслинка
7.40€7.40
КУПИ

DB query error.
Please try later.