Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Сребрен шампон за мажи

Козметика со карактер

Код: 20150 , Weight: 250 g
Повратни информации од клиент:
(0)

На самоуверените господа им треба вистинска козметика за мажи. Како шампонот на ТианДе за мажи со сребро. Овој производ е специјално дизајниран имајќи ги предвид физиолошките потреби на машката кожа. Работи на три нивоа истовремено:
-ја зајакнува косата;
-контролира прекумерна себум во корените;
-ја штити кожата од иритација.

Шампонот на ТианДе е одлично решение за спортисти и за оние кои сакаат активна рекреација. Производот содржи колоидно сребро, кое има антимикробно дејство. Совршен е за чистење на скалпот и освежување на косата кога потењето може да биде претерано.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на влажна коса, масирајте, а потоа исплакнете.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е е моќен антиоксидант кој штити од оксидација и уништување на липидите на скалпот и косата, помагајќи да се заштити нивната заштитна бариера. Исто така, обезбедува навремена испорака на кислород до фоликулите на косата, како и стимулирање на нивната исхрана, подобрување на целокупната состојба и изглед на вашата коса.

Пантенол
Пантенол

Неопходен лек за негување и раст на косата: ја прави подебела и посилна, го отстранува статичкото држење, ја прави косата жива и жива.

Silver
Silver

Природното колоидно сребро ја штити кожата од бактерии и ги смирува нејзините иритации. Среброто спречува појава на акни, ефикасно го отстранува мирисот на пот и го продолжува чувството на свежина.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенерирачки крем за лице “ Змиски Фактор”
16.60€16.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детски шампон за коса и тело Baby Bambo
8.90€8.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Напиток «Антистресс»
2.60€2.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за нега на тело со алги
6.88€6.88 5.50€5.50
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен крем против брчки “ Овча плацента “
10.00€10.00
КУПИ

DB query error.
Please try later.