Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Сол за тело Цитрон

Сол за тело Цитрон

спа задоволство за беспрекорна кожа

Код: 30224 , Weight: 50 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Донесете морски спа-центар во вашата бања; потопете се во задоволство од глава до пети! Освежителната арома на зрелиот грејпфрут ќе ве однесе на сончевата азурна плажа, каде што можете да се опуштите и да уживате во луксузна грижа... Заборавете на сè – време е да се грижите за себе!

Солта за тело од грејпфрут ја прави вашата кожа кадифено мека, примамлива за допир одново и одново.

Густата и заситена кремаста текстура на производот лесно се шири по телото, оставајќи чувство на максимална навлажнување и мекост. Солта за тело од грејпфрут е 70% морска сол. Неговите ситни кристали нежно ги отстрануваат мртвите клетки и го стимулираат процесот на регенерација.

Солта функционира како благ пилинг: ја подобрува циркулацијата, што резултира со тонирана и еластична кожа и помага против целулитот. Состојката на екстракт од грејпфрут ја подобрува затегнатоста на кожата, ја прави мека и мазна.

Компактно пакување. Уживајте во миризливото спа задоволство и мазна кожа каде и да сте!

АПЛИКАЦИЈА:

Рамномерно распоредете на влажна кожа на телото. Добро исплакнете со вода.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Морска сол
Морска сол

Морската сол ја чисти кожата, ја храни со потребните микроелементи, го активира метаболизмот, го зголемува тонот и еластичноста на кожата и ја прави помазна и кадифена.

Грејпфрут
Грејпфрут

Екстрактот од цитрус грандис ја храни кожата, оставајќи ја мазна и еластична.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сјај за усни, лубеница
12.20€12.20
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пена за чистење на лицето Fresh Click
17.00€17.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен флуид “ Ocean Riches”
20.00€20.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Набор от облысения
38.47€38.47 32.70€32.70
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тонален крем за лице , овча плацента 50 гр
8.50€8.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ BB Тонален крем за лице
16.81€16.81 13.45€13.45
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супер-концентрирани плочки за перење облека
15.93€15.93 11.15€11.15
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крепкие и здоровые волосы
43.63€43.63 34.90€34.90
КУПИ
(2)

DB query error.
Please try later.