Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Соль для тела "Морские водоросли" Hainan Tao

Ароматный гоммаж для идеально гладкой кожи

Код: 32613 , Вес:60 г
Повратни информации од клиент:
(0)

Морская соль оказывает омолаживающее и стимулирующее действие на кожу, активизирует обменные процессы, обогащает кожу микро- и макроэлементами, повышает ее эластичность. Экстракт морских водорослей является богатым источником минералов, которые стимулируют кровообращение, увлажняют и укрепляют кожу, делая ее более упругой.

АПЛИКАЦИЈА:

Способ № 1: нанесите небольшое количество соли на влажную кожу мягкими круговыми движениями. После применения смойте водой. Способ № 2: пакетик соли растворите в теплой воде. Принимайте ванну не более 20 минут.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алги
Алги

Екстрактот од алги содржи многу корисни материи, го олеснува ефикасното навлажнување на кожата, го подобрува тонот и еластичноста на кожата, омекнува.

Морска сол
Морска сол

Морската сол ја чисти кожата, ја храни со потребните микроелементи, го активира метаболизмот, го зголемува тонот и еластичноста на кожата и ја прави помазна и кадифена.

ВИДЕО

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сјај за усни, лубеница
12.20€12.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фиточај „Природна мобилност“
10.00€10.00 8.50€8.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Хранлив крем за лице против брчки,
11.60€11.60
КУПИ

DB query error.
Please try later.