Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Крем за стапала од масло од сусам и пеперминт

За комплексна нега на кожата на нозете

Код: 40116 , Волумен:75 мл.
Повратни информации од клиент:
(0)

Кремот обезбедува комплексна нега на кожата на нозете. Одличен е за омекнување и хидрирање на кожата на нозете и спречување на пукање на кожата. Го елиминира непријатниот мирис и го ублажува чувството на замор. Во комбинација со лесна масажа, ви остава чувство на свежина и удобност.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете ја кремата на чисти стапала

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Салицилна киселина
Салицилна киселина

Салицилната киселина ја омекнува кожата, помага да се отстранат мртвите клетки од кожата. Има антисептичко дејство.

Пеперминт
Пеперминт

Етеричното масло од пеперминт обезбедува пријатно чувство на свежина, има смирувачки ефект врз кожата, може да го ублажи чешањето и има антимикробно дејство.

Ланолин
Ланолин

Ланолин помага ефикасно да ја навлажнува, омекнува и негува кожата и ја прави помазна и еластична.

Сусам
Сусам

Маслото од сусам ја ублажува кожата од сувост, лупење и иритација ја прави мазна, мека и еластична, ја зголемува одбраната на кожата и ја забрзува регенерацијата. Составот на маслото од сусам ги вклучува витамините А, Е, Ц и Б, омега-6 и омега-9 масни киселини, антиоксидантот сесамол, сквален, фосфолипиди, фитостероли, фосфор, цинк, магнезиум и калциум

Линолеинска киселина
Линолеинска киселина

Ја штити површината на кожата, помага да се врати мазноста и мекоста на петиците. Има антисептички и дезодорирачки својства. Линолеинската киселина ги третира коските, го отстранува пилингот и воспалението и има корисен ефект врз ноктите, зајакнувајќи ги.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маска за лице со глечарска вода
3.50€3.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито крем за стапала
5.20€5.20 4.16€4.16
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Богат крем за тело со морски алги
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Лепенки за нос со бамбусов јаглен
1.50€1.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тоник активатор за раст на коса
20.50€20.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Подмладителен бустер-крем за раце муцин
6.90€6.90
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон со екстракт од линжи
9.40€9.40
КУПИ

DB query error.
Please try later.