Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Емулзија за стапала

Уживајте во вашиот лесен чекор без тежина во нозете!

Код: 45902 , Волумен :150 мл.
Повратни информации од клиент:
(0)

Дали вашите нозе се во „лоша форма“ по долг ден? Дали ги чувствувате вашите тешки нозе со секој чекор? Прошетајте со емулзијата за стапала од производната линија заснована на растенија и билки од тајга, ќе го направи вашиот чекор лесен и ќе ви помогне да се справите со заморот на нозете. Ова е 100% природен производ, кој се состои исклучиво од природни компоненти. Без конзерванс.

Ги собравме сите најсилни состојки за тонирање на вените и ги комбиниравме во формулата на емулзијата д-р Тајга.
Активната формула на производот:
- намалува оток, ја ублажува болката и чувството на тешки стапала;
- помага да се намали капиларната мрежа и да се подобри нејзиниот изглед;
- се грижи за кожата на нозете;

Компонентите во формулата за емулзија ќе помогнат да се подобри циркулацијата. Со цел да се спречи оток и чувство на тешки нозе навечер, нанесете го производот на проблематичните области наутро. Ќе ви требаат само неколку капки, економично.

АПЛИКАЦИЈА:

Протресете го шишето, ставете тенок слој, нежно нанесете. Користете 1-2 пати на ден.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Бела врба
Бела врба

Екстрактот од кората на ова растение ја тонизира кожата, ја подобрува микроциркулацијата и го нормализира метаболизмот во ткивото.

Костен
Костен

Коњскиот костен служи како антиоксиданс, ја штити кожата од негативното влијание на животната средина, омекнува, помага да се подобри тонот на косата.

Терпентин
Терпентин

Има локално затоплување и иритирачки ефекти, ја подобрува циркулацијата на крвта во ткивото, ги подобрува метаболните процеси во клетките. Има антисептичко дејство.

Глог
Глог

Екстрактот од глог ја елиминира кршливоста на ѕидовите на крвните садови поради флавоноидите во него. Ја одржува еластичноста на капиларите, ја намалува неговата пропустливост, има антитуморно и антиоксидативно дејство.

Метилсалицилат
Метилсалицилат

Применет локално, метил салицилат има аналгетски и локално иритирачки ефект. Предизвикува мускулна релаксација и го засилува протокот на крв, ви овозможува да ги продолжите физичките вежби и ја подобрува вашата толеранција.

Алувијална кал
Алувијална кал

Благодарение на богатата формула, ја активира циркулацијата на крвта и ги подобрува метаболните функции на садовите. Алувиумот, исто така, го враќа тонот на кожата, помага да се елиминираат токсините.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Банановый крем-суп с овощами, 25 г
2.75€2.75 2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен лифтинг крем
22.80€22.80
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Volupta+ за жени
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крема за лице со арганово масло
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детокс фластер за стапала
5.40€5.40
КУПИ

DB query error.
Please try later.