Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Маска за нега на пети и лакти

Екстремно омекнувачки ефект

Код: 46501 , Amount: 2 pcs
Повратни информации од клиент:
(0)

Сувите лакти и пети се минато! Дојде време да се врати нивната мекост и добро задржан изглед.

Маска за нега на пети и лакти од корејската линија на козметички производи Сhoahae*
- ефикасно ја омекнува кожата
- помага во регенерација на оштетената кожа
- хидрира
- ја прави кожата мека и мазна
Не треба да го жртвувате вашето време! Едноставно нанесете ја лепенката на лактите и петите и одете на вашите вообичаени активности. Лепенката е обликувана како детелина со четири листа, поради што многу цврсто се лепи за кожата. Од една страна, ова обезбедува брзо омекнување на кожата, а од друга страна, обезбедува удобност при нанесување на производот.

* Сhoahae - во превод од корејски, ова значи „ми се допаѓаш“.

АПЛИКАЦИЈА:

Отстранете ја заштитната хартија и цврсто нанесете ја на сувата, исчистена кожа на петите или лактите. Оставете 1-2 часа (во зависност од состојбата на кожата), а потоа исплакнете со вода. Доколку е потребно, отстранете го мртвиот слој на кожата од петиците со помош на турпија за стапала. Користете го производот веднаш по отворањето.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алое
Алое

Екстрактот од алое ги забрзува природните процеси на заздравување на ткивата, ја запира иритацијата на кожата и го ублажува чешањето.

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

Пантенол
Пантенол

Ги забрзува процесите на регенерација на кожата, ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата, обезбедува добра боја.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Шеа путер
Шеа путер

Совршено е за омекнување и навлажнување на кожата и има антисептички својства.

Салицилна киселина
Салицилна киселина

Има значителни регенеративни и омекнувачки ефекти врз горните слоеви на кожата. Содржи фин парафински восок, кој сеопфатно го регенерира хидролипидниот слој на кожата.

Пчелин восок
Пчелин восок

Пчелиниот восок има антибактериско дејство, ја омекнува и измазнува кожата, одржува соодветно ниво на влага, ги штити и згуснува трепките.

Микрокристелен восок
Микрокристелен восок

Интензивно ја омекнува кожата и ја прави свиленкаста и мазна.

Вазелин
Вазелин

Има значителни регенеративни и омекнувачки ефекти врз горните слоеви на кожата. Содржи фин парафински восок, кој сеопфатно го регенерира хидролипидниот слој на кожата.

Уреа
Уреа

Тоа е состојка на природниот навлажнувачки фактор (НМФ) и незаменлива компонента за здрава кожа. Уреа одржува оптимално ниво на хидратација на кожата и здрава епидермална бариера.

масло од арган
масло од арган

Содржи витамин Е, антиоксиданси, органски и масни киселини, каротеноиди и други корисни материи кои го забрзуваат природниот процес на обнова и епителизација на кожата кога кожата е оштетена.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело "медена праска"
2.00€2.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице "Бел чај"
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Антиоксидативен пилинг за лице
9.00€9.00
КУПИ

DB query error.
Please try later.