Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Крем за регенерација на кожа

За раце кои стануваат помлади!

Код: 44410 , Weight: 30 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Овој крем Altai Sacral интензивно ја храни и хидрира, помага во одржување на млад изглед на рацете и се грижи за кожата и кутикулите. Крем формулата содржи природни масла и екстракти од растенија на Алтај - една од најчистите дестинации на планетата.

Кремот не содржи парабени и вештачки бои. Една од клучните состојки содржани во кремот е екстракт од семето на алтајскиот морско трн.

Ова растение е шампион кога станува збор за активните, природни верзии на бета-каротен (претходник на витаминот А) и витаминот Е. Овие состојки помагаат кожата да изгледа млада, затегната и еластична.

Економичното пакување во мали рамни кеси ви овозможува да добиете висококвалитетен производ по прифатлива цена. Доколку се користи секојдневно, 30-те грама крем ќе траат околу еден месец.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на чисти раце.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Пантенол
Пантенол

Пантенолот помага да се излечат микро-пукнатините на површината на кожата, има одлични регенерирачки и навлажнувачки својства.

Маслинка
Маслинка

Маслото од маслинка содржи масни киселини поврзани со кожата кои се совршено асимилирани. Кога се нанесува на кожата, маслиновото масло го подобрува тонот на кожата и ги измазнува фините линии.

Пеперминт
Пеперминт

Листовите од пеперминт содржат многу есенцијално масло, супстанции за потемнување, флавоноиди, витамини и минерали. Нането помага да се подобри расположението, да се зголеми работниот капацитет, да се ублажи стресот, вознемиреноста и иритацијата и да се нормализира спиењето.

Песочен трговец
Песочен трговец

Извор на бета-каротин, витамин Е и 200 други активни компоненти кои ја негуваат и подмладуваат кожата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело "медена праска"
2.00€2.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице "Бел чај"
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Антиоксидативен пилинг за лице
9.00€9.00
КУПИ

DB query error.
Please try later.