Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Свилена перфекција сет нага за раце

За мека , свилена кожа

Код: 43302 , Тежина 120+150+80 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Сеопфатен третман за деликатна кожа:
- пилинг гелот го отстранува слојот на кератинизираните клетки и чисти, оставајќи ја вашата кожа еластична и издржлива;
- солта за раце ја подобрува циркулацијата на крвта, ја заситува вашата кожа со витамини и минерали, давајќи и мазен и свилен допир;
- кремот ја хидратира, поттикнува и враќа вашата кожа, оставајќи ја мека и суплементна.

АПЛИКАЦИЈА:

Чекор 1: нанесувајте мала количина од пилинг гелот на влажна кожа, а потоа добро исплакнете со вода.

Чекор 2: нанесувајте мала количина од солта за раце на влажна кожа. Оставете 2-3 минути, а потоа испуштете со вода.

Чекор 3: нанесете го кремот на сова кожа

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Стеаринска киселина
Стеаринска киселина

Ја чисти, ја враќа липидната обвивка на кожата, ја подобрува еластичноста на кожата.

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

Свила
Свила

Хидролизираната свила има навлажнувачки својства, го олеснува активирањето на синтезата на колаген, обезбедува ефект на лифтинг на кожата , ја прави мазна и свиленкаста.

Collagen
Collagen

Колагенските амино киселини совршено ја навлажнуваат кожата, ја прават еластична и еластична, одржуваат оптимално ниво на влага.

Салицилна киселина
Салицилна киселина

Салицилната киселина ја омекнува кожата, помага да се отстранат мртвите клетки од кожата. Има антисептичко дејство.

АХА (алфа хидрокси киселини)
АХА (алфа хидрокси киселини)

АНА-кислоты получили общее название «фруктовые», так как первоначально были обнаружены во фруктах. Они деликатно очищают кожу от избытка сала и омертвевших клеток, избавляют от дефектов, выравнивая фактуру и цвет кожи. Способствуют ускорению процессов обновления эпидермиса.

Бергам
Бергам

Экстракт листьев бергамота подтягивает кожу, уменьшает поры, способстует выравниванию микрорельефа.

Млечни протеини
Млечни протеини

Хидролизиран млечен протеин ја омекнува кожата, ја прави мазна и свиленкаста; ги забрзува процесите на регенерација.

Сол
Сол

Обеспечивает коже глубокое очищение, стимулирует обновление клеток, придает коже мягкость и свежесть. Обладает антисептическими свойствами.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Интензивен околуочен комлекс “ Tibetian Herbs”
21.60€21.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ DD Кушон - Тонален коректор
35.00€35.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за нега на тело со алги
6.88€6.88 5.50€5.50
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем балсам за бричење
15.41€15.41 13.10€13.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Растворлива маска во прав со перли
4.65€4.65
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тоник за лице
9.20€9.20
КУПИ

DB query error.
Please try later.