Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Крем для рук с экстрактом эмбриона овцы и алоэ вера

Интенсивное восстановление и питание

Код: 40103 , Объем:80 мл
Повратни информации од клиент:
(0)

Обеспечивает активное восстановление кожи, замедляет процессы старения. Оказывает успокаивающее и увлажняющее действие, снимает раздражение и шелушение кожи. Отлично питает, устраняет расслоение и ломкость ногтей, способствуя их укреплению. Возвращает коже рук мягкость и гладкость. Крем предназначен для ежедневного ухода.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесите крем на чистую кожу рук.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алое
Алое

Екстрактот од лист од алое ја смирува, омекнува и навлажнува кожата, ја стимулира нејзината регенерација, ја подобрува еластичноста, ги измазнува фините линии.

Екстракт од плацента
Екстракт од плацента

Плацентарниот екстракт ја интензивира синтезата на колаген и еластин, длабоко ја навлажнува, ги измазнува брчките, го подобрува тонот на кожата, ги забавува процесите на стареење.

Стеаринска киселина
Стеаринска киселина

Ја чисти, ја враќа липидната обвивка на кожата, ја подобрува еластичноста на кожата.

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Бисер
Бисер

Бисерниот екстракт го блокира влијанието на слободните радикали, спречувајќи предвремено стареење на клетките.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Свилена перфекција сет нага за раце
21.50€21.50 15.05€15.05
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90 15.92€15.92
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон за коса со жен шен
13.90€13.90
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тоник активатор за раст на коса
20.50€20.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пилинг маслинка
7.40€7.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сапун за веѓи
8.50€8.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Турмалински појас за колено
63.00€63.00
КУПИ

DB query error.
Please try later.