Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Пилинг од праска

Пилинг од праска

Длабоко чистење на кожата на рацете

Код: 40203 , Тежина: 12 гр.
Повратни информации од клиент:
(0)

Отстранете ги мртвите клетки од кожата со помош на пилинг. Темелно ја чисти и ја подготвува кожата на рацете за понатамошни процедури.

Активните состојки на пилингот делуваат на мртвите клетки и лесно ги отстрануваат, оставајќи ја кожата кадифено мазна и подготвена да ги апсорбира сите хранливи материи во следните фази на нега.

Основата на пилингот е јаболковата АХА киселина, која го активира формирањето на нови клетки, поттикнува интензивен процес на чистење и регенерација на кожата, а исто така го подобрува влијанието на други активни супстанции. Екстрактот од лист од праска ја хидрира, тонизира и омекнува кожата, ја изедначува бојата, ја храни, спречува лупење на кожата, ја зголемува нејзината еластичност и цврстина.

Благодарение на мини пакувањето е идеален за патување и можете да го користите до последна капка.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете го пилингот на сува и чиста кожа на рацете. Потоа масирајте со кружни движења. Исплакнете темелно.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Collagen
Collagen

Колагенските амино киселини совршено ја навлажнуваат кожата, ја прават еластична и еластична, одржуваат оптимално ниво на влага.

АХА (алфа хидрокси киселини)
АХА (алфа хидрокси киселини)

Яблочная кислота является одной из самых популярных АНА-кислот. Деликатно отшелушивает ороговевшие клетки, стимулирует кожу к обновлению.

Праска
Праска

Екстрактот од праска ја омекнува кожата, го враќа оптималното ниво на влага, ги измазнува фините линии, оставајќи ја кожата измазнета и помлада.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маска за лице со Лаванда
2.30€2.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пилинг грозје
7.40€7.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Volupta+ за жени
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем балсам за бричење
15.40€15.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Ензимска пудра-прав за чистење на лице
24.50€24.50 19.60€19.60
КУПИ

DB query error.
Please try later.