Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Маска для тела с вулканическим пеплом SPA technology

Сила вулкана для красоты и тонуса вашего тела

Код: 30255 , Вес:80 г
Повратни информации од клиент:
(0)

Маска для тела на основе вулканического пепла имеет высокую очищающую способность, подтягивает и омолаживает кожу, улучшает кровообращение в тканях. Вулканический пепел эффективно выводит токсины, абсорбирует загрязнения и превосходно очищает поры, способствует активизации метаболизма, восстанавливает тонус кожи, укрепляет ее структуру.

Комбинация вулканического пепла с натуральными маслами ши и жожоба, токоферолом (витамином Е) и гиалуроновой кислотой обеспечивает глубокое очищение кожи, а вместе с ним – питание и увлажнение.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесите на тело, помассируйте в течение 3-5 минут, затем смойте водой.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Јојоба
Јојоба

Маслото од семе Simmondsia chinensis го компензира недостатокот на хранливи материи во кожата, го поттикнува измазнувањето на брчките. Маслото од семе од Simmondsia Chinensis се користи во козметиката како замена за зеленчук на спермацети - вреден восок од животинско потекло од главата на китот.

Вулкански пепел
Вулкански пепел

Ја чисти површината на кожата и порите од нечистотија, го олеснува отстранувањето и исфрлањето на искривените клетки на епидермисот, ефикасно го апсорбира вишокот на себум, со што се спречува појава на мрсен сјај.

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Шеа путер
Шеа путер

Шеа путерот е бестселер на козметика против стареење. Ја храни кожата со витамини А, Е и Ф. Витамините А и Е помагаат да се зачува младиот изглед на кожата, да се спречат предвремени брчки и да се имитираат линиите, и да се постигне фотопротективен ефект против ултравиолетовите зраци.

Хијалуронска киселина
Хијалуронска киселина

Ја навлажнува кожата, формира заштитен слој, спречува појава на дехидрирана кожа. Има лифтинг ефект и ја подобрува еластичноста на кожата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон за волумен на коса “ Aloe Rich “
7.91€7.91 6.72€6.72
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90 15.92€15.92
КУПИ
(2)

DB query error.
Please try later.