Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Увлажняющий шампунь «Травяная свежесть»

Сила искрящейся зелени на твоих волосах!

Код: 25707 , 250 г
Повратни информации од клиент:
(0)

Твоим волосам не хватает увлажнения? Подари им частичку цветущего зеленого луга! Шампунь «Травяная свежесть» качественно очищает волосы, поддерживая естественный уровень увлажнения. Волосы становятся мягкими и шелковистыми. Забудь о сухих, спутанных волосах, похожих на солому!

Купаж экстрактов растений оставит аромат свежести и беззаботности на твоих локонах, а пантенол, которым обогащено средство, позаботится о здоровье и силе волос. Игривый аромат василька с нотками яркой зелени и сушеной травы подарит нежность и весеннее настроение!

Увлажняющий шампунь «Травяная свежесть» из новой линейки средств от TianDe – это не просто нежная забота о волосах и потрясающий аромат. Это одно универсальное средство на полке в ванной комнате, которое по достоинству оценят все члены твоей семьи!

Линейка My Family Care – это качественный набор базовых средств ДЛЯ ВСЕЙ СЕМЬИ по супервыгодной цене!

АПЛИКАЦИЈА:

Вспень небольшое количество шампуня в ладонях, нанеси на мокрые волосы, помассируй, смой большим количеством воды.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Пантенол
Пантенол

Неопходен лек за негување и раст на косата: ја прави подебела и посилна, го отстранува статичкото држење, ја прави косата жива и жива.

Маточина
Маточина

Екстрактот од лисја маточина е извор на витамини А и Ц, органски киселини и етерични масла кои ја хранат кожата и ги подобруваат метаболните процеси во клетките. Ја измазнува и омекнува кожата.

Подорожник
Подорожник

The main medicine of our childhood! The thing is that ribwort leaves contain substances that are capable of regenerating all kinds of the body’s tissues, and the seeds – oleic acid, saponins and complex carbohydrates, which also have an effect on the healing process. Boasts powerful disinfectant properties. Gives hair flexibility, fortifies roots, accelerates growth, strengthens follicles.

Кантарион
Кантарион

Екстрактот од кантарион има силно дезинфицирачко, адстрингентно, смирувачко дејство на кожата. Ги зајакнува корените на косата, го нормализира функционирањето на лојните жлезди, помага да се елиминира првутот.

Равнец
Равнец

Цвет/лист/стебло во прав од ова растение содржи етерични масла, има антибактериски својства, како и супстанции за сончање кои ја тонираат кожата.

Шпански игли
Шпански игли

Цвет/лист/стебло во прав од ова растение содржи аскорбинска киселина, има омекнувачки, бактерицидни, смирувачки и антиинфламаторни ефекти, го олеснува заздравувањето на малите рани.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Богат крем за тело со морски алги
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Колагенска емулзија за лице и врат
17.90€17.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Здрава и силна коса
9.60€9.60 7.68€7.68
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сјај за усни, јагода
12.20€12.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тоник за лице
12.20€12.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон за коса со жен шен
13.90€13.90
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело медена праска
11.10€11.10
КУПИ

DB query error.
Please try later.