Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Кератински термозаштитен спреј за коса

Сигурна заштита на вашата коса!

Код: 20148 , Volume: 200 ml
Повратни информации од клиент:
(0)

Одржувајте го здравјето и изгледот на вашата коса со термозаштитен спреј за обоена коса со кератин. Сега можете безбедно да користите фен, преси, уреди за стилизирање без да се грижите дали вашата коса ќе се оштети. Овој производ нуди целосна заштита.
Термички заштитниот спреј за обоена коса со кератин дава:
- високо ниво на термичка заштита
- ги елиминира штетните ефекти на електричните уреди за стилизирање
Поради активните состојки во спрејот, косата е длабоко неувана, мазна и свиленкасто мека.

АПЛИКАЦИЈА:

Испрскајте го производот по целата должина на влажна или сува коса, нанесете го на коренот на косата за да додадете волумен на вашата коса.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е е моќен антиоксидант кој штити од оксидација и уништување на липидите на скалпот и косата, помагајќи да се заштити нивната заштитна бариера. Исто така, обезбедува навремена испорака на кислород до фоликулите на косата, како и стимулирање на нивната исхрана, подобрување на целокупната состојба и изглед на вашата коса.

Пантенол
Пантенол

Неопходен лек за негување и раст на косата: ја прави подебела и посилна, го отстранува статичкото држење, ја прави косата жива и жива.

Витамин А
Витамин А

Го стимулира растот на косата и ја штити косата од УВ зрачење. Благодарение на витаминот А, вашата коса ќе добие волумен, еластичност и сјај.

Коприва
Коприва

Ова тревни трајни растенија отсекогаш се користеле за да се спречи губење на косата и формирање на првут. Тоа помага да се стимулира растот на косата, го спречува опаѓањето на косата, ги зајакнува фоликулите на косата и ја подобрува структурата на косата.

Рузмарин
Рузмарин

Екстрактот од лисја рузмарин ја подобрува циркулацијата на крвта во скалпот, освежува, тонира, го потиснува растот на бактериите, спречува појава на иритација на кожата.

Almonds
Almonds

Тие ја ставаат секоја коса во тенок филм за да ја заштитат од ефектите на топлина. Бадемите, исто така, помагаат да се одржи вашата коса мазна и еластична, олеснувајќи го четкањето и спречувајќи заплеткување.

Екстракт од маракуја
Екстракт од маракуја

Ефикасно ја хидрира сувата и кршлива коса. Совршен производ за коса ослабена и бојадисана - ќе и даде сјај, сила и свилено чувство на вашата коса.

Свила амино киселини
Свила амино киселини

Имаат способност да навлезат во структурата на косата, помагајќи ефикасно да ги пополнат оштетените области и да го отстранат првутот. Ова резултира со сјајна и неверојатно мека коса. Покрај тоа, овие амино киселини и овозможуваат на косата да ја одржува својата влажност.

Кератин
Кератин

Кератинските амино киселини продираат длабоко во косата и го хранат скалпот; пополнете ги оштетените области, и вратете го природниот кератински слој; засилете ја секоја коса и зголемете го обемот на косата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон со екстракт од линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пектиновый кисель с соком облепихи и яблоками «Баланс»
2.80€2.80
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за стапала Лаванда
1.80€1.80
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Нано коректор за лице “ Лифтин ефект “
44.70€44.70
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тоник за лице
9.20€9.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маска за лице против акни и лузни
2.90€2.90
КУПИ
(2)

DB query error.
Please try later.