Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Природен алунитен спреј

Заштита за чувствителна кожа

Код: 30115 , Волумен:100 ml.
Повратни информации од клиент:
(0)

Спрејот за тело обезбедува моментален проток на енергетска ефикасна свежина и заштита во текот на денот. Без алкохол, боја и алуминиум, производот е одличен сојузник во борбата против непријатниот мирис.
Создаден од природни и безопасни состојки, спрејот за тело го отстранува непријатниот мирис, дезинфицира, го спречува затварањето на порите и не остава траги на облека.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на чиста кожа во областите околу пазувите, стапалата и дланките.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Билка Мудрец
Билка Мудрец

Екстрактите од жалфија го запираат воспалителниот процес во кожата и го прават неговиот тон уште посвеж. Има антифунгални ефекти и обезбедува чувство на чистота и свежина.

Цинк
Цинк

Органскиот цинк помага во ублажување на симптомите на алергиски реакции, дерматитис и акни и помага во обновување на кожата преку создавање на таканаречени колагенски влакна. Исто така, ја намалува активноста на лојните жлезди, поради што цинкот често е дел од многу козметички и медицински производи.

Алунит
Алунит

Природен вулкански кристал. Има антибактериски и лековити својства. Ја ублажува иритацијата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сјај за усни, лубеница
12.20€12.20
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пена за чистење на лицето Fresh Click
17.00€17.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен флуид “ Ocean Riches”
20.00€20.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Набор от облысения
38.47€38.47 32.70€32.70
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тонален крем за лице , овча плацента 50 гр
8.50€8.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ BB Тонален крем за лице
16.81€16.81 13.45€13.45
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супер-концентрирани плочки за перење облека
15.93€15.93 11.15€11.15
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крепкие и здоровые волосы
43.63€43.63 34.90€34.90
КУПИ
(2)

DB query error.
Please try later.