Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Детска паста за заби со ананас

Нашата паста за заби ќе му даде на нашето дете среќна насмевка!

Код: 66801 , Тежина 75г
Повратни информации од клиент:
(0)

Детската паста за заби од ананас е рецепт без флуориди, парабени, бои и СЛС. Тој нуди сеопфатна грижа и ефективност. Содржи активни состојки во доза погодна за деца и ги зема предвид својствата на усната шуплина на детето. Благодарение на своите ензими (овошни ензими) од ананас и папаја, пастата за заби се распаѓа и нежно ја отстранува забната плоча, наместо само да ја чисти.

Четкање на забите со детска паста за заби од ананас обезбедува темелна хигиена на усната шуплина, ги штити забите и обезбедува ефикасно спречување на кариес.

АПЛИКАЦИЈА:

Четкајте ги забите 2 пати на ден. Не се голта.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Ананас
Ананас

Сокот од ананас содржи витамин С и специјален бромелаин ензим кој зема активно учество во протеолизата (на забните наслаги). Бромелаин спречува формирање на наслаги на забите, ја подобрува јачината на непцата и ги блокира воспалителните процеси.

Силициумска киселина
Силициумска киселина

Хидрираната силика е добар минерал добиен од силикон. Неговите сферични пелети ефикасно ја чистат забната глеѓ без да ја оштетат.

Папаја
Папаја

Ензимот на растението папаја зема активно учество во протеолизата, благодарение на што помага да се спречат таложење, темни дамки и забни камења, помага да се одржи природната белина на забите. Овој ензим продира дури и на тешко достапни места во усната шуплина.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маска за раст на коса
14.33€14.33 12.90€12.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маскара за продолжување на трепките
14.60€14.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Ноќна крема маска за лице
1.81€1.81 1.45€1.45
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против опаѓање на косата.
21.56€21.56 19.40€19.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
(2)

DB query error.
Please try later.