Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Паста за белеење на заби Extra White Pro

Паста за белеење на заби Extra White Pro

Паста за белеење заби

Код: 60146 , Weight: 60 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Дали и вие мислите дека сјајна холивудска насмевка може да имате само по долги и скапи процедури кај вашиот стоматолог?

Ви претставуваме нов, полесен, евтин и пријатен начин за постигнување на бели заби. Пастата за заби Extra White Pro е вашиот сојузник за заслепувачки насмевка, на која сите ќе се восхитуваат
Extra White Pro ја враќа природната белина и цврстина на забите. Заштитува од кариес и обезбедува целосен сет на важни минерали. Отстранува остатоци од кафе, вино, цигари и забен камен. Елиминира бактерии и го освежува здивот.

Пастата за заби Extra White Pro е стопроцентна алтернатива на скапи естетски процедури кај специјалист. Тоа заштедува време, ресурси и обезбедува трајна и квалитетна заштита.

Активни состојки:
Во основата на пастата Extra White Pro стојат два абразиви кои се комбинираат одлично со емајлот на забите - калциум дихидроген фосфат и хидриран силициум диоксид.
Не содржи оксиданти и агресивни белила.

АПЛИКАЦИЈА:

Користете за чистење на забите 1-2 пати неделно. Не голтајте.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Ментол
Ментол

Ги отстранува бактериите од усната шуплина. Го освежува здивот долго време.

Калциум дихидроген фосфат
Калциум дихидроген фосфат

Малите честички нежно го чистат емајлот и тој е извор на калциум и фосфор кои ја формираат глеѓта. Благодарение на ова, ја подобрува реминерализацијата - ги заменува изгубените минерали во глеѓта на забите.

Силициумска киселина
Силициумска киселина

Хидрираната силика е добар минерал добиен од силикон. Неговите сферични пелети ефикасно ја чистат забната глеѓ без да ја оштетат.

Натриум флуорид
Натриум флуорид

Моментално преферирана форма на флуор, која има висок ефект на реминерализација и спречува расипување на забите. Предноста на натриум флуорид е тоа што лесно и брзо се распаѓа во активни јони кои можат да станат ефективни во рок од 1-3 минути.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крема за лице со арганово масло
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Навлажнувачки прајмер за лице
18.50€18.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ BB Тонален крем за лице
16.81€16.81 13.45€13.45
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Лосион за чистење на лицето
14.30€14.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенерирачки крем за лице “ Змиски Фактор”
16.60€16.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ DD Кушон - Тонален коректор
35.00€35.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ БАД к пище «Женьшень и маточное молочко»
39.00€39.00 31.20€31.20
КУПИ
(2)

DB query error.
Please try later.