Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Детокс фластери лаванда за стапала

Детокс фластери лаванда за стапала

Вашата тајна на леснотијата: исфрлете ги токсините од вашето тело!

Код: 41328 , Amount: 2 pcs
Повратни информации од клиент:
(0)

Дали се чувствувате уморни веднаш по будењето или брзо се заморувате во текот на денот? Дали ви се чини дека симптомите на настинка и алергии стануваат се почести? Дали состојбата на вашата кожа и коса се влошила? Тежина на целото тело, слабост, замор, губење на апетит, раздразливост - ова се само некои од симптомите на интоксикација. На вашето тело му треба чистење.

Фластери за стапала од лаванда на TianDe се комбинација на вековните кинески традиции и модерните истражувања. Активни состојки на фластерот:
- делува на акупресурните точки на стапалото кои помагаат за чистење на телото
- го активира процесот на лачење токсини и штетни материи
- помага да се намали непријатноста, заморот, чувството на напор и чувството на „тешки стапала“

Составот на фластерот е зајакнат со турмалин, кој ја подобрува циркулацијата на лимфата и го забрзува процесот на чистење на телото.

Редовното и сеопфатно „чистење“ резултира со подобрено целокупно расположение, внатрешна леснотија и надворешна убавина.

АПЛИКАЦИЈА:

Користете го фластерот за време на спиењето во период од 6-8 часа. Отстранете ја заштитната хартија, нанесете ја лепливата страна од фластерот на чистите стапала и цврсто притиснете. Наутро, отстранете го фластерот и исплакнете ги стапалата со вода. Користете го производот веднаш по отворањето на пакувањето.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Лаванда
Лаванда

Екстрактот од лаванда помага да се подобри циркулацијата на крвта, има корисни севкупни ефекти врз телото и го подобрува квалитетот на спиењето.

Хитин
Хитин

Ефективен природен сорбент кој апсорбира токсини, отпадни материјали и соли на тешки метали.

Турмалин
Турмалин

Турмалинот во прав е изведен од минерал кој има електромагнетно поле. Кога комуницирате со човечкото тело, турмалинот генерира микро струи кои го подобруваат метаболизмот во клетките и, следствено, способноста за детоксикација на телото.

Декстрин
Декстрин

It is a polysaccharide obtained through the heat treatment of potato or corn starch. It has a high absorption capacity. Dextrins are used for their ability to bind to heavy metals and toxins and remove them from the body.

Бамбусов оцет
Бамбусов оцет

Благодарение на високиот капацитет за пенетрација и апсорпција, помага да се ослободи телото од штетни материи и токсини и има антимикробно дејство.

Хитосан
Хитосан

Полисахарид, дериват на хитин. Како природен сорбент, може да се поврзе со токсините и тешките метали и да ги отстрани од телото.

Витамин Ц
Витамин Ц

Восстанавливает организм, отлично стимулирует иммунитет, снижает частоту заболеваний, положительно влияет на здоровье и молодость клеток.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Напиток од какао, ореви и јод
2.30€2.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за раце, Алое
2.50€2.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Кармин
9.00€9.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон и маска за коса со кератин за фарбана коса
12.00€12.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито паста за белење со јаглен и тајга тревки,
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Растворлива маска во прав со перли
6.25€6.25 5.00€5.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Анти-акни лосион за лице
12.00€12.00
КУПИ

DB query error.
Please try later.