Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Јаошен фластер за тело

Водопад од скапоцени состојки

Код: 30111 , Amount: 2 pcs
Повратни информации од клиент:
(0)

Фито Фластерот "Yaoshen forte" поседува антиинфламаторно, смирувачко дејство, го зајакнува метаболизмот,ја активира антиоксидантната заштита. Ги зајакнува бубрезите и уринарниот систем.
Уролошкиот "Јаошен" е ефикасен кај уретритис, пиелонефритис. Кај мажите ја зголемува потенцијата и помага при простатитис.
Се препорачува при воспалителни заболувања на генитоуринарниот систем и бубрезите.

АПЛИКАЦИЈА:

Пред употреба на фластерот, измијте го и исчистете ја маснотијата од кожата на која ќе ја користите. Ставете ја фито лепенката на точките во непосредна близина на бубрегот. Во акупунктурата ова е точката Шеншу. Лесно можете да го најдете на долниот дел на грбот, 3-5 см лево и десно од 'рбетот. Подобро користете го фластерот Јаошен Форте пред спиење, отстранете го за 8 часа. Текот на употреба – 10 дена.

Мажите може да размислат да стават дополнителен фластер на долниот данг-тиен, четири прсти под папокот. Според ориенталните практики, тој е главниот енергетски резервоар во човечкото тело.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Камфро
Камфро

Камфор ги активира метаболните процеси во ткивата и ја подобрува испораката на активни компоненти.

Миро
Миро

Маслото мирра има тоник, анти-воспалителни и регенерирачки својства и антимикробен ефект.

Борнеол
Борнеол

Борнеол традиционално се користел во кинеската медицина како популарна компонента при подготовка на напитоци. Има силен мирис и долготраен дезодорирачки ефект кој помага да се справите со потењето. Исто така, борнеол се карактеризира со силни антибактериски својства.

Basil
Basil

Етеричното масло од босилек го подобрува расположението и помага да се справите со стресот. Лисјата од босилек содржат витамин Р, провитамин А и рутин. Етеричното масло од босилек има локален аналгетски ефект, ги релаксира ненаместените мускули на желудникот и матката и има антибактериски својства.

Нафта
Нафта

Петролатум е мешавина од минерални масла и парафински восок.

Розин
Розин

Колофонија е светло-жолта, кревка, цврста супстанција која се состои од катливи материи. Често се користи во народната медицина. Се карактеризира со антиинфламаторни, антисептички и антиалергиски својства. Тоа е конзерванс и помага да се продолжи животот на чување на козметичките производи.

„Змејска крв“
„Змејска крв“

Екстрактот наречен „Змејска крв“ се добива од кората на растението со истото име што расте во Јужна Америка. Оваа супстанца е позната по својата неверојатна способност да залечи рани за кратко време. Лековитата моќ на растението е позната со векови - некои референци за Перуанските Индијанци кои ја користеле смолата од ова дрво за лекување на болести и рани се појавиле во времето на откривањето на Америка. „Змејовата крв“ содржи многу антиоксиданси и е одличен зајакнувач на имунолошкиот систем.

Аризема
Аризема

Арисемата (арум) е повеќегодишно растение кое има важно медицинско значење. Поседува антиконвулзивно дејство. Исто така, се карактеризира со експекторантни, дезинфицирачки, антитонични, анти -анемични, антиревматски и антиконвулзивни својства.

Циботиум баранец
Циботиум баранец

Циботиум баромец е прекрасен дрвен папрат, чие стебло е покриено со меки влакна, што му го даде второто име на Циботиум-овчо-растение. Во модерната медицина, исушените корени на Циботиум се користат за лекување на бубрежни заболувања. Циботиумот ја нормализира состојбата на бубрежниот проток на крв и е ефикасен во случај на воспалителни заболувања на бубрезите или уринарниот тракт.

Слатко знаме
Слатко знаме

Слаткото знаме е познато по неговата наводна способност да ги истера злите сили. Неговиот основ беше пронајден дури и во гробот на Тутанкамон! Корените на слатките знамиња се карактеризираат со антиспазмодични, антимикробни и дезинфицирачки својства. Слаткото знаме има особено пријатен мирис.

Стрихнос
Стрихнос

Strychnos potatorum е растение широко распространето во Индија, каде што неговите семиња се користат за дезинфекција. Маслото од семиња strychnos potatorum се карактеризира со гермицидни и антимикробни својства.

Цимицифуга
Цимицифуга

Cimicifuga dahurica е повеќегодишно тревно растение. Неговите корени имаат смирувачки ефект врз нервниот систем и ги релаксираат цревните мускули.

Темјан
Темјан

Темјанот е супстанција позната и како гума за џвакање - смола или сушен сок од темјан дрвја и грмушки. Има необичен мирис, чаден и смолест. Во ароматерапијата, се користи за ублажување на стресот и справување со несоницата. Темјанот е мускулен релаксант; се применува и како загревачка, диуретична и антисептичка компонента.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Свилена перфекција сет нага за раце
21.50€21.50 15.05€15.05
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90 15.92€15.92
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон за коса со жен шен
13.90€13.90
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тоник активатор за раст на коса
20.50€20.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пилинг маслинка
7.40€7.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сапун за веѓи
8.50€8.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Турмалински појас за колено
63.00€63.00
КУПИ

DB query error.
Please try later.