Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Фиточај со кинеска ангелика и филипендула

Додаток во исхраната

Код: 123913 , 30 x 2 г филтер ќесички
Повратни информации од клиент:
(0)

Ангелика понекогаш се нарекува „женски женшен“. Помага во одржувањето на нормалната функција на женскиот урогенитален систем и нормалната состојба на зглобовите, ја поддржува нормалната функција на циркулаторниот систем (транспорт на кислород), имунолошкиот систем и нормалната функција на кардиоваскуларниот системПомага за одржување на здравјето на зглобовите, ги поддржува нормалните функции на уринарниот тракт (излачувањето на водата од телото) и ја поддржува природната одбрана на телото.
Предупредувања: Не е наменет за деца. Не е наменет за бремени жени и доилки. Не е наменет за луѓе чувствителни на салицилат. Не е наменет за луѓе кои страдаат од заболувања на црниот дроб и жолчното кесе, висок крвен притисок и бубрежни заболувања (сладунец). Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Се чува вон дофат на деца. Не користете го овој додаток на храна како целосна и избалансирана храна.
Ограничувања на употреба: индивидуална нетолеранција кон некои состојки.
Складирање: чувајте го на температура која не надминува +25°C, на релативна влажност од 70%, подалеку од дофат на деца.
Состав: Корени и ризоми од кинеска ангелика, корен од Цвеќиња од риган, Цвеќиња од камилица, Корени и ризоми од елекампан, Корени и ризоми од сладок корен,

АПЛИКАЦИЈА:

Истурете една чаша (200 мл) врела вода врз 1 пакување (2 гр.) билки. Оставете 10-15 минути. Препорачана дневна доза: за возрасни – една чаша чај еднаш дневно за време на оброк. Препорачано времетраење на употреба: 3-4 недели.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Ликорис
Ликорис

Ризом/корен од сладунец има ефект сличен на естроген, помага да се регулира рамнотежата на течности и електролити во телото. Има антиспазмодични и антиинфламаторни ефекти, го нормализира функционирањето на гастроинтестиналниот тракт.

Камилица
Камилица

Цветот камилица има спазмолитичко, антисептичко, седативно и аналгетско дејство. Го стимулира лачењето на органите за варење, ги потиснува процесите на ферментација во телото.

Ангелика
Ангелика

Екстрактот од коренот на Ангелика акутилоба ја подобрува состојбата на сувата и избледена кожа, ги измазнува фините линии, ја остава кожата еластична.

Arctium lappa
Arctium lappa

Коренот Арктиум лапа има антиинфламаторно дејство и позитивно влијание врз функционирањето на уринарниот систем.

Филипендула
Филипендула

Прашокот Filipendula glaberrima има обновувачки и имуномодулаторни ефекти; поради високата содржина на салицилати, има анти-воспалителни, аналгетски и антипиретични својства.

Оригано
Оригано

Билката од оригано се користи како седатив, ефикасен за регулирање на женскиот циклус, менопауза

Инула
Инула

Корен од елекампан има обновувачки својства, го подобрува метаболизмот.

Leonurus sibiricus
Leonurus sibiricus

Цветот/листот од оваа билка има корисен ефект врз нервниот систем, помага во намалување на артерискиот крвен притисок, има обновувачки својства.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело Цитрон
2.00€2.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Антиоксидативен пилинг за лице
9.00€9.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен крем против брчки “ Овча плацента “
10.00€10.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Златна маска за лице
12.50€12.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Молив за веѓи
9.60€9.60
КУПИ

DB query error.
Please try later.