Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Чај од ѓумбир

Чај од ѓумбир

Додаток во исхрана

Код: 120105 , 1 packet, 18 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Ѓумбирот ја подобрува функцијата на дишните патишта и придонесува за нормална одбрана на телото.

Состав: кафеав шеќер (89 %), Zingiber Officinale - сув мелен ризом (11 %, т.е. 1,98 g).
Напомена: Не е наменет за деца. Бремените и доилките треба да го земаат производот само по консултација со лекар. Лицата со жолчни камења, исто така, треба да се консултираат со лекар пред да го користат овој производ. Некои луѓе може да имаат нетолеранција на некои состојки. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не е замена за урамнотежена и здрава исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.
Складирање: чувајте го на суво и ладно место.
Производител: Кина
Увозник: SIA “ASTI Group”, 5 Zārdu Street, Riga, LV-1083, Latvia

АПЛИКАЦИЈА:

Содржината на една ќесичка прелијте ја со 150-200 мл врела вода и измешајте ја.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Ѓумбир
Ѓумбир

Коренот од ѓумбир се користи во различни форми како профилактички и за затоплување во студената сезона. Ѓумбирот содржи голем број витамини од групата Б, како и витамини Ц, Е и К. Покрај тоа, содржи голем број елементи во трагови и хранливи материи: железо, калиум, магнезиум, цинк, фосфор и многу други.

Кафеав шеќер
Кафеав шеќер

Содржи голема количина калиум, калциум, натриум, фосфор, магнезиум, бакар, цинк и витамин Б комплекс.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Интензивен околуочен комлекс “ Tibetian Herbs”
21.60€21.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ DD Кушон - Тонален коректор
35.00€35.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за нега на тело со алги
6.88€6.88 5.50€5.50
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем балсам за бричење
15.41€15.41 13.10€13.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Растворлива маска во прав со перли
4.65€4.65
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тоник за лице
9.20€9.20
КУПИ

DB query error.
Please try later.