Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Протеински шејк со рогач и ленено семе со засладувач

Хармонија

Код: 195453 , Тежина
Повратни информации од клиент:
(0)

Придонесува за мирна емоционална состојба, го нормализира спиењето и го намалува апетитот при природни хормонални промени во телото на жената.

Иновативен нискокалоричен коктел кој содржи висококвалитетен протеин од сурутка и мешавина од растителни протеини (од коноп, тиква и лен) за промовирање на здравјето за време на диетите и за одржување на телесната тежина за време на природната реконструкција на женското тело.

Состав: протеин од сурутка од кравјо млеко (52,45%), протеин од семе од канабис сатива (14,0%), прашок од семе од ceratonia siliqua (11,0%), протеин од семе од кукурбита (8,67%), гума за џвакање (згуснувач) , арома на храна: ванила-крем, linum usitatissimum протеин од семе (2,0%), ксантанска гума (згуснувач), леуцин, ванилин, Л-карнитин L-тартарат, силициум диоксид (средство против стврднување), сол, аскорбинска киселина ( антиоксиданс), стевиол гликозид (засладувач), цистеин, липоична киселина (0,08%), натриум хијалуронат, магнезиум оксид (средство против стврднување), хром пиколинат.
Предупредување: индивидуална нетолеранција на компонентите.
Исхрана во 1 порција (20 g*): Енергетска вредност - 272 kJ / 65 kcal; Масти - 1,0 g, вклучувајќи: заситени масти - 1,0 g; Јаглехидрати - 2,4 g, вклучувајќи: шеќер - 0 g; Протеини – 11,0 g; Влакна – 0,88 g; Сол - 0,0614 g; Витамин Ц - 60 mg (75 % RHP **); Хром - 72 mcg (180 % RHP **); Леуцин - 1663 mg; Изолеуцин - 897 mg; Валин - 856 mg; Л-карнитин L-тартарат - 144 mg; Липоична киселина - 16 mg; Натриум хијалуронат - 10 mg.
Исхрана во 100 g: Енергетска вредност - 1360 kJ / 325 kcal; Маснотии – 5,0 g, вклучувајќи: заситени масти - 5,0 g; Јаглехидрати - 12 g, вклучувајќи: шеќер - 0 g; Протеини - 55 g; Влакна – 4,4 g; Сол - 0,307 g; Витамин Ц - 300 mg (375 % RHP **); Хром - 360 mcg (900 % RHP **); Леуцин - 8315 mg; Изолеуцин - 4485 mg; Валин - 4280 mg; Л-карнитин L-тартарат - 720 mg; Липоева киселина - 80 mg; Натриум хијалуронат - 50 mg.
* Не повеќе од 20 g
** NRV - Референтна вредност на хранливи материи
Да се ​​чува: на суво место заштитено од директна сончева светлина, на температура не поголема од +25°C, релативна влажност <70%. Откако ќе се отвори, користете веднаш.
Производител: Русија
Увозник: ASTI Group LLC, 5 Zardu str., Riga, LV-1083, Latvia, +37127030599

АПЛИКАЦИЈА:

Користете шејкер или блендер за темелно измешајте 2 полни топки (20 g) сув производ со 200 ml млеко без маснотии на собна температура.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Натриум хијалуронат ја одржува убавината и младоста одвнатре! Го подобрува производството на колаген, го одржува здравјето на зглобовите, ја навлажнува кожата.

BCAA амино киселини
BCAA амино киселини

БЦАА е комплекс од есенцијални амино киселини: леуцин, изолеуцин и валин. Тие го поддржуваат телото во случај на стресови и тешки вежби, тие се материјал за производство на енергија, го забрзуваат распаѓањето на масните клетки. BCAA ја зајакнува силата и издржливоста и тие се важни за луѓето што се занимаваат со спорт. Тие дејствуваат како извор на гориво за време на вежбите, како и ги обновуваат мускулните влакна и го ослободуваат чувството на замор после нив.

Хром пиколинат
Хром пиколинат

Ова е комбинација на микроелемент хром и пиколинска киселина. Хром како дел од хром пиколинат учествува во бројни витални процеси во телото, особено во размената на маснотии и јаглени хидрати. Исто така, го регулира нивото на шеќер во крвта. Дефицитот на хром се рефлектира на расположението, работниот капацитет и ефикасноста, општата апатија, несоницата, инертноста, предизвикува дебелина.

Л-карнитин Л-тартарат
Л-карнитин Л-тартарат

Л-карнитин Л-тартарат е еден вид согорувач на маснотии, неговата главна функција е транспорт на масни киселини до клетките, каде подоцна се согоруваат и формираат енергија. Тоа помага да се зголеми издржливоста, да се намали заморноста, да се хранат мозочните клетки и да се подобрат менталните активности, да се активира размена на липиди.

Витамин Ц
Витамин Ц

Восстанавливает организм, отлично стимулирует иммунитет, снижает частоту заболеваний, положительно влияет на здоровье и молодость клеток.

Протеин од сурутка
Протеин од сурутка

Производ со невообичаено висока биолошка вредност. Се добива од млечна сурутка. Тој е близу до „идеалниот“ протеин (протеинот од јајце се смета за таков), содржи есенцијални и несуштински амино киселини потребни за правилно функционирање на телото.

Протеин од коноп
Протеин од коноп

Направено е од обезмастено семе од коноп. Има позитивен ефект врз составот на крвта и го подобрува функционирањето на кардиоваскуларниот систем. Има антипаразитски ефект и ги елиминира различните токсини од вашето тело. Важно е за профилакса на функционирање на црниот дроб и билијарниот тракт, го зајакнува имунитетот и штити од стрес.

Протеин од тиква
Протеин од тиква

Направено е од обезмастено семе од тиква. Корисно е за функционирање на срцето, црниот дроб и нервниот систем. Го намалува нивото на холестерол и штетен амонијак, ја подобрува состојбата на кожата и зглобовите, ја зајакнува јачината на коските и забите и го зајакнува имунитетот.

Засладувач од стевиа
Засладувач од стевиа

Стевиа е растение познато по својата висока сладост, недостаток на калории и бројни корисни својства. Се користи како природна замена за шеќер, давајќи им на производите благ, пријатен вкус.

Протеин од ленено семе
Протеин од ленено семе

Целосно е асимилиран од телото, го подобрува метаболизмот и варењето. Корисно во случаи на атеросклероза и хипертензија, кардиоваскуларни проблеми. Протеинот од ленено семе содржи практично цела листа на амино киселини неопходни за човечкото тело, како и Омега-3 масни киселини. Тоа помага да се обноват мускулите по физички вежби, го намалува нивото на холестерол во крвта, го зајакнува имунитетот и обезбедува енергетски напливувања.

Рогач
Рогач

Ова е сувата пулпа од зрната Ceratonia siliqua со вкус на какао, но без кофеин за разлика од какаото. Токму поради ова, рогачот се нарекува здрава замена за чоколадо. Тоа помага да се намали гладта, да се нормализира функционирањето на цревата, да се зајакне имунитетот и да се стабилизира крвниот притисок, да се влијае поволно на состојбата на кожата. Рогачот ја ублажува раздразливоста и агресивноста и има смирувачки ефект.

Липоева Киселина
Липоева Киселина

Липоевата киселина е заштитник на клетките и контролер на апетитот. Ова е силен антиоксиданс кој помага да се започне процесот на согорување на маснотии, го регулира нивото на шеќер во крвта и го забавува стареењето на кожата. Поволно влијае на метаболизмот на јаглени хидрати и маснотии во телото. Особено, липоичната киселина помага за брза асимилација на гликозата од клетките и спречува дегенерација на замастен црн дроб.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон за волумен на коса “ Aloe Rich “
7.91€7.91 6.72€6.72
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90 15.92€15.92
КУПИ
(2)

DB query error.
Please try later.