Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Косметический фитопатч с турмалином для бюста "Кан Фу Ти"

Красота женщины – обещание счастья!

Код: 30110 , 2 шт.
Повратни информации од клиент:
(0)

Активные компоненты фитопатча оказывают благотворное воздействие на женскую грудь. Улучшают кровоток в тканях молочных желез, активизируют лимфоток, улучшают обмен веществ в клетках кожи, способствуют гармонизации работы нервной системы.

АПЛИКАЦИЈА:

Удалить с патча защитную пленку, наложить его на кожу. Использовать не более 12 часов в сутки. Применять ежедневно в течение 7-10 дней.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Шафран
Шафран

Экстракт шафрана способствует местному улучшению микроциркуляции и активизации обменных процессов.

Кинеска леќа
Кинеска леќа

Bupleurum екстракт од кинески корен има антиинфламаторно и адстрингентно дејство, ја крева кожата, ја прави еластична.

Ангелика
Ангелика

Екстрактот од коренот на Ангелика го подобрува растот на косата, помага да се зголеми обемот на косата.

Пеперминт
Пеперминт

Екстрактот од пеперминт ја омекнува кожата, ја ублажува иритацијата, дава чувство на удобност.

Миро
Миро

Маслото мирра има тоник, анти-воспалителни и регенерирачки својства и антимикробен ефект.

Камфро
Камфро

Камфор ги активира метаболните процеси во ткивата и ја подобрува испораката на активни компоненти.

Куркума
Куркума

Ароматичниот екстракт од листот Куркума има навлажнувачки својства, и дава на кожата чувство на удобност.

Бор
Бор

Маслото од лисјата на Бор буди енергија, помага во закрепнување по емоционален и физички стрес, има антибактериски својства поради високата содржина на фитонциди.

Ментол
Ментол

Ментолот има контра-привлечен ефект придружен со чувство на студ. Ја ублажува иритацијата и ја тонизира кожата. Ментолот е одличен освежувач и отстранувач на непријатен мирис.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Lip & Eye Cream Crayon
2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело медена праска
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тоник активатор за раст на коса
20.50€20.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Спа-чистење
21.10€21.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Турмалински појас за колено
63.00€63.00 50.40€50.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Појас со турмалин
69.00€69.00 55.20€55.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Интензивен лифтинг крем,Collagen Active
17.90€17.90
КУПИ

DB query error.
Please try later.