Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Хидрогелна лепенка за жени

Секојдневна удобност

Код: 66502 , Amount: 1 pc
Повратни информации од клиент:
(0)

Чувство на напнатост, непријатност, општа слабост и нагон да останете дома и да се чувствувате удобно под покривката. Дали ги препознавате овие чувства? Повеќето жени поминуваат низ нив секој месец. Но, како можете да ги ублажите овие непријатни чувства и да живеете исполнет и шарен живот и во овој период? Корејските научници најдоа решение. Хидрогел фито фластерот за жени ќе ви помогне да ја подобрите вашата општа состојба и да ве заживее. Закрпата:

- ја подобрува состојбата на кожата во долниот дел на стомакот, оставајќи ја мека и мазна
- ја ублажува непријатноста кога ги поминувате деновите
- не се гледа под облеката и практично нема да го почувствувате
- обезбедува мало чувство на топлина
- ви помага да живеете нормален живот во кој било ден од месецот

Нанесете го Phyto Patch во пределот на долниот дел на стомакот и ќе почувствувате олеснување пред да го сфатите тоа. Уживајте во исполнет живот секој ден!

АПЛИКАЦИЈА:

Отстранете ја заштитната фолија и нанесете ја на сува, исчистена кожа на долниот дел на стомакот. Нанесете го еднаш дневно 3-4 часа (може да се користи и за време на спиење - до 7-8 часа). Само за еднократна употреба. Користете го производот веднаш по отворањето.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Collagen
Collagen

Хидролизиран колаген Поради малата големина на молекулата, таа продира подлабоко во кожата и им помага на другите состојки да делуваат поефикасно.

Ликорис
Ликорис

Од жените користеа производи базирани на сладунец за регулирање на менструалниот циклус. Биле ефикасни за лекување на болка и непријатност што ги доживувате кога ги поминувате деновите.

Ванилил бутил етер
Ванилил бутил етер

Ванилил бутил етер делува на терморецепторите во кожата и обезбедува благ ефект на затоплување. Ја намалува чувствителноста на рецепторите за болка. Тоа им помага на активните состојки да навлезат длабоко. Делува како регенератор за кожата - односно ја омекнува и израмнува површината на кожата.

Артемизија
Артемизија

Екстрактот од артемизија има антиинфламаторно дејство. Ова растение често се користи за да се доведе во хармонија женскиот репродуктивен систем. Дури и официјалната медицина ги признава ефектите на артемизија, а лушпите од артемизија се препорачуваат кога менструалниот циклус е нарушен и во случај на предменструален синдром.

Ангелика
Ангелика

Екстрактот од коренот на Ангеликата има корисни ефекти врз женското тело. Ангеликата се користи во источната медицина илјадници години поради нејзините антиинфламаторни ефекти и способност да ја намали болката.

Луфа
Луфа

Екстрактот од Луфа има антиинфламаторно дејство.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Гел за миење лице Океанска убавина
6.20€6.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за регенерација на кожа
1.70€1.70
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сјај за усни, јагода
12.25€12.25 9.80€9.80
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Напиток од какао, ореви и јод
2.30€2.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Lip & Eye Cream Crayon
2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ За деца
11.50€11.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон за коса со жен шен
13.90€13.90
КУПИ

DB query error.
Please try later.