Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Коњаку сунѓерче за лице,

Нежно чистење и нега: дури и без специјални производи

Код: 980201 , Amount: 1 pc
Повратни информации од клиент:
(1)

Природниот сунѓер Коњаку е 100% природен производ кој многу нежно ја чисти кожата и ја хидрира.

Меката порозна структура на сунѓерот е идеална дури и за најделикатната кожа. Коњаку сунгерот:
- нежно ги чисти порите без да ја оштети кожата
- има нежни пилинг ефекти
- има нежен ефект на масажа и ја подобрува микроциркулацијата во кожата
- ја навлажнува кожата и и го враќа свежиот, здрав и одморен изглед на кожата

Сунѓерот коњаку функционира совршено самостојно - дури и без специјални производи за чистење. Кога се комбинира со козметички производи, го подобрува нивниот ефект.

АПЛИКАЦИЈА:

Потопете го сунѓерчето во топла вода, нанесете средство за чистење, направете пена и исчистете ја кожата. Темелно измијте се по употреба и закачете за чипка. Се препорачува сунѓерот да се користи 1-3 пати неделно, во зависност од потребите на кожата. Сунѓерот можете да го користите самостојно, но и во комбинација со кој било производ за чистење.

Купила по рекомендации подруги. Необычный спонж. Приятно, комфортно умываться. Удаляет макияж и без умывалки.


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Коњак Аморфофалус
Коњак Аморфофалус

Прашокот од коренот Amorphophallus konjac ја отстранува нечистотијата и мртвите клетки од кожата, и ја навлажнува.

Мислења на клиентите (1)

Лунгу Виктория Константиновна и Александр Семенови

Купила по рекомендации подруги. Необычный спонж. Приятно, комфортно умываться. Удаляет макияж и без умывалки.

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Интензивен околуочен комлекс “ Tibetian Herbs”
21.60€21.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ DD Кушон - Тонален коректор
35.00€35.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за нега на тело со алги
6.88€6.88 5.50€5.50
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем балсам за бричење
15.41€15.41 13.10€13.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Растворлива маска во прав со перли
4.65€4.65
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тоник за лице
9.20€9.20
КУПИ

DB query error.
Please try later.