Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Хијалуронски серум за лице “ Ocean Riches “

.

Код: 16001 , Волумен: 25мл.
Повратни информации од клиент:
(1)

2. Хијалуронскиот серум помага да ја снабдите вашата кожа со потребната хидратација и витамини и го спечува стареењето на кожата. Ефектот е МАГИЧЕН! Неговите својства ги заситуваат подлабоките слоеви на епидермисот,ја зајакнуваат хидролипидната бариера на кожта, спречуваат појава на брчки,даваат мекост и еластичност.

Серумот ја ревитализира и обновува кожата по прекумерна изложеност на влијанието на сонцето и сув воздух, како и дехидратацијата на повозрасната кожа.
Уживајте во убавината на вашата кожа од која било возраст!

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина од производот на претходно исчистена кожа на лицето и избегнувајте ја површината околу очите.

Флюид имеет легковпитывающую текстуру, удобный тюбик для нанесения средства. После нанесения кожа становится гладкой и увлажненной


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Пантенол
Пантенол

Ги забрзува процесите на регенерација на кожата, ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата, обезбедува добра боја.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Хамемелис
Хамемелис

Екстрактот од хамемелис го подобрува изгледот на кожата, ја омекнува и ја одржува еластичноста на кожата

Трехалоза
Трехалоза

Полисахарид од зеленчук кој помага да се задржи влагата во кожата и да се изедначат брчките. Ја прави кожата еластична.

Морски еж
Морски еж

Екстрактот од морски еж има силни подмладувачки ефекти. Благодарение на неговиот богат состав, има неверојатно силни регенеративни ефекти врз кожата. Го враќа тонот и еластичноста на кожата и ја намалува опуштената кожа предизвикана од стареење.

Комплекс PF SC-GLUCAN
Комплекс PF SC-GLUCAN

Тоа е прочистен бета глукан добиен од габата Schizophyllum commune. Ја делува смирувачки на кожа изложена на сонце , ја стимулира синтезата на колаген на кожата.

Мислења на клиентите (1)

Сидорова Елена Юрьевна

Флюид имеет легковпитывающую текстуру, удобный тюбик для нанесения средства. После нанесения кожа становится гладкой и увлажненной

Евалуација
Просечна проценка (4)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(1)
(0)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маскара
14.80€14.80 11.84€11.84
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Здрава и силна коса
9.60€9.60 7.68€7.68
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито чај за бубрези
9.20€9.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело со Кристали од Мртво Море
15.50€15.50 12.40€12.40
КУПИ
(2)

DB query error.
Please try later.