Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Хидретантен крем за лице “ Овча плацента “

Хидратација и негување

Код: 10304 , Weight: 50 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Длабоко продира во клетките на кожата ја навлажнува и хидратира кожата на лицето.

Ја враќа витална енергија и еластичност на кожата.
Го спречува стареењето на кожата и појавата на брчки. Ефикасно за сува и комбинирана кожа.

Навлажнувачкиот крем за лице од плацентата ја заситува кожата со влага додека ја храни и го стимулира нејзиното обновување благодарение на неговата содржина на екстракт од плацента. Во својот состав содржи витамин А, сулфур, цинк и бакар кои формираат комплекс што ја стимулира природната синтеза на протеин колаген и еластин, давајќи и еластичност на кожата, подобрување на структурата и површината на кожата и измазнување на брчките поврзани со возраста.

АПЛИКАЦИЈА:

Откако ќе ја исчистите кожата, нанесете крем со нежни кружни движења на лицето и вратот, избегнувајќи го пределот околу очите.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Екстракт од плацента
Екстракт од плацента

Плацентарниот екстракт ја интензивира синтезата на колаген и еластин, длабоко ја навлажнува, ги измазнува брчките, го подобрува тонот на кожата, ги забавува процесите на стареење.

Пченичен микроб
Пченичен микроб

Маслото од пченични никулци совршено ја омекнува и ја храни кожата, спречувајќи го нејзиното лупење и сушење. Активира процеси на регенерација што го олеснува подмладувањето.

ВИДЕО

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Согревающая ванна для ног Talasso
7.75€7.75 6.20€6.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Само-грижа
50.00€50.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мултифункционален крем за околуочи од полжав муцин,
30.60€30.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за раце, Алое
2.50€2.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Растворлива маска во прав со перли
6.25€6.25 5.00€5.00
КУПИ

DB query error.
Please try later.