Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Мултифункционален крем за лице со муцин, секрет од полжав

Долготрајна младост !

Код: 14601 , 5 парчиња X 10мл
Повратни информации од клиент:
(2)

Овој крем е наменет за деликатна кожа на лице
Совршено ја навлажнува и ја заситува вашата кожа со енергија и виталност,
Ја намалува видливоста на брчките,
Ги забавува процесите на стареење на кожата,

Кремот се заснова на муцинот секрет од полжав дури 75 %, кој содржи голем број на скапоцени состојки за нега на кожата, како што се:
*колаген-актив,
*еластин,
*витамини А, С и Е,
*хијалуронска киселина, итн.

Овој крем е наменет за секаков тип на кожа и не е ограничен за возраста на клиентот.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина од крем на лицето. За најдобри резултати користете два пати на ден, наутро и навечер.

У меня склонность к утренней отёчности на лице. С первого же применения крема с муцином отёчность заметно уменьшилась, приятное ощущение подтянутого личика! Я очень им довольна!!!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алое
Алое

Екстрактот од лист од алое ја смирува, омекнува и навлажнува кожата, ја стимулира нејзината регенерација, ја подобрува еластичноста, ги измазнува фините линии.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Шеа путер
Шеа путер

Шеа путерот е бестселер на козметика против стареење. Ја храни кожата со витамини А, Е и Ф. Витамините А и Е помагаат да се зачува младиот изглед на кожата, да се спречат предвремени брчки и да се имитираат линиите, и да се постигне фотопротективен ефект против ултравиолетовите зраци.

Јојоба
Јојоба

Маслото од семе Simmondsia chinensis го компензира недостатокот на хранливи материи во кожата, го поттикнува измазнувањето на брчките. Маслото од семе од Simmondsia Chinensis се користи во козметиката како замена за зеленчук на спермацети - вреден восок од животинско потекло од главата на китот.

Секрет од полжав
Секрет од полжав

Содржи многу вредни козметички состојки, ја олеснува регенерацијата, измазнувањето и омекнувањето на кожата.

ВИДЕО

Мислења на клиентите (2)

Филиппова Елена Александровна

У меня склонность к утренней отёчности на лице. С первого же применения крема с муцином отёчность заметно уменьшилась, приятное ощущение подтянутого личика! Я очень им довольна!!!

Евалуација
Лунгу Виктория Константиновна и Александр Семенови

Крем тянется как улиточная слизь. Легок распределяется по коже, моментально впитывается и не оставляет после себя ни липкой пленки, ни жирного блеска. Макияж ложится отлично.

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (2)
(0)
(0)
(0)
(0)
(2)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Анти-акни крем за лице
13.90€13.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детски шампон за коса и тело Baby Bambo
8.90€8.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Путер за отстранување на шминка, тежина
21.50€21.50 17.20€17.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Lip & Eye Cream Crayon
2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Дневен крем за лице Sensation
7.70€7.70
КУПИ

DB query error.
Please try later.