Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Интензивен лифтинг маска за лице

Интензивен лифтинг маска за лице

Експресна трансформација на кожата

Код: 12711 , Amount: 1 pc
Повратни информации од клиент:
(0)

Комплексот од билни екстракти во комбинација со хидролизираниот колаген ја хидратираат кожата ја зацврстуваат и заштитуваат од стареење. Сигурното фиксирање на маската (позади ушите) овозможува ефект на ,,затегнување,, на лицето.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете ја маската на чисто лице и оставете да делува 15-20 минути, потоа остранете ја маската и остатокот од серум на Вашето лице не го измивајте. Се препорачува да се користи 1 – 2 неделно.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алое
Алое

Екстрактот од лист од алое ја смирува, омекнува и навлажнува кожата, ја стимулира нејзината регенерација, ја подобрува еластичноста, ги измазнува фините линии.

Алги
Алги

Екстрактот од алги содржи многу корисни материи, го олеснува ефикасното навлажнување на кожата, го подобрува тонот и еластичноста на кожата, омекнува.

Collagen
Collagen

Хидролизираниот колаген ја стимулира регенерацијата на колагенските влакна во дермата, ја подобрува густината, еластичноста и тургорот на кожата, формира заштитен превез на неговата површина заштитувајќи ја од губење на влага.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело медена праска
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мулти-пептиден серум за лице
19.50€19.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ SOD Лосион за тело
12.00€12.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маска за лице со Лаванда
2.30€2.30
КУПИ

DB query error.
Please try later.