Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Златна маска за лице

Златна маска за лице

"Чисто злато" за нега на кожата

Код: 50116 , Волумен:130 мл.
Повратни информации од клиент:
(2)

Дајте и на вашата кожа луксузна и гламурозна нега со златна маска за прочистување на лицето! Таа го заслужува тоа.

Оваа маска обезбедува моментално подигнување на кожата благодарение на нејзината структура - филм, а нејзините активни компоненти ќе и дадат на кожата долготрајна свежина.
Златната маска обезбедува:
Нежно отстранување на кератинизирани честички
Длабоко чистење на кожата
Подмладувачки и лифтинг ефект
Долготрајна хидратација и еластичност
Свеж изглед во текот на целиот ден.

Нанесете 10-15 сесии од маската и ќе обезбедите совршена, ултраинтензивна нега за вашата кожа.
Или користете ја маската како експресен производ за трансформација - нанесете ја на кожата непосредно пред важен настан и ќе добијте инстант резултат.
Ефективноста на кој било производ се одредува според вредноста на неговите компоненти. Златната маска содржи вистински „деликатеси“кои на вашата кожа ќе и изнудат задоволство! Маската содржи екстракт од минерални соли, како и моќни природни навлажнувачи - натриум хијалуронат, бетаин и глициризат дипотазиум.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете ја маската во дебел слој на чисто суво лице, без да ги допирате веѓите, кожата околу очите и усните. Оставете да делува 20-30 минути додека маската не се исуши како тенок филм, а потоа извадете ја внимателно.

маска снимается вместе с морщинами, камедонами и пигментными пятнами. Кожа реально НОВАЯ! Нежная-нежная, беленькая, гладенькая. Это просто омолаживающая бомба! Я влюбилась в неё по уши! Не пробуйте ни в коем случае, а то влюбитесь тоже)


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Натриум хијалуронат ја одржува убавината и младоста одвнатре! Го подобрува производството на колаген, го одржува здравјето на зглобовите, ја навлажнува кожата.

Минерални соли
Минерални соли

Минералните соли ги подобруваат метаболните процеси во клетките на кожата, ја хранат кожата, помагаат да се врати нејзината мазност и флексибилност.

Екстракт од гнездо од ластовица
Екстракт од гнездо од ластовица

Тоа е природна состојка која веќе неколку стотини години се користи во кинеската козметологија и медицина. Има моќен подмладувачки ефект, ги забавува процесите поврзани со возраста кога се појавуваат пигментни точки.

Калиум глициризатат
Калиум глициризатат

Активната компонента на коренот на сладунец, одржувајќи ја влагата во клетките на кожата, помага да се изедначи тен и контура.

Бетаин
Бетаин

Бетаин е амино киселина добиена од сок од цвекло. Се карактеризира со својство да се одржи електролитната рамнотежа во клетките на кожата со зачувување на молекулите на вода и не дозволување нивно пробивање низ клеточните мембрани. Бетаинот исто така ја омекнува и измазнува кожата.

Мислења на клиентите (2)

Филиппова Елена Александровна

маска снимается вместе с морщинами, камедонами и пигментными пятнами. Кожа реально НОВАЯ! Нежная-нежная, беленькая, гладенькая. Это просто омолаживающая бомба! Я влюбилась в неё по уши! Не пробуйте ни в коем случае, а то влюбитесь тоже)

Евалуација
Лунгу Виктория Константиновна и Александр Семенови

Это просто космос... Кожа стала гладкой,бархатистой.Лицо потянулось видимо уменьшились морщины.Я пользовалась многими масками, но такого результата я еще не встречала. Она сразила меня на повал.

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (2)
(0)
(0)
(0)
(0)
(2)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Интензивен околуочен комлекс “ Tibetian Herbs”
21.60€21.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ DD Кушон - Тонален коректор
35.00€35.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за нега на тело со алги
6.88€6.88 5.50€5.50
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем балсам за бричење
15.41€15.41 13.10€13.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Растворлива маска во прав со перли
4.65€4.65
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тоник за лице
9.20€9.20
КУПИ

DB query error.
Please try later.