Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Смирувачка пена за чистење на лице

Фито-штит: чистење на ново ниво!

Код: 16304 , 160 ml
Повратни информации од клиент:
(1)

Чистењето е првиот чекор на грижа - затоа тоа мора да биде многу нежно.

Честопати кожата е преосетлива, особено поради неправилно чистење.

Пена за чистење на лицето од колекцијата Вита Дерм ќе го направи тоа на ново ниво.

Пената од серијата Вита Дерм многу нежно ја чисти кожата на лицето и го одржува нејзиниот заштитен слој со што не предизвикува чувство на затегнување и дава пријатно чувство на мазна кожа.

Пената содржи ефективни регенеративни и смирувачки комплекси + бета-глукан, пантенол и натриум хијалуронат.

Вистинско задоволство е да се користи овој производ бидејќи тој не содржи никакви бои и парабени, погоден е за секаков тип на кожа.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на влажна кожа и направете масажа со лесни движења. Исплакнете со топла вода. Нанесете наутро и навечер.

честно говоря я не знаю плакать мне или радоваться - вчера 6 раз я не смогла пройти мимо и умылась, я не смогла себя заставить нанести следом тоник и #ввкрем ????это нежное воздушное облачко буквально гладило меня по лицу с такой заботой и нежностью ,что мне хотелось постоянно трогать свое лицо???? именно поэтому делюсь своей радостью с вами . Лицо не стянуло,сузило поры и сняло воспаление( у меня жирная ,но чувствительная кожа)


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Пантенол
Пантенол

Ги забрзува процесите на регенерација на кожата, ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата, обезбедува добра боја.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Бета глукан
Бета глукан

Ги стимулира природните процеси на обновување на кожата.

Смирувачки комплекс SymCalmin
Смирувачки комплекс SymCalmin

Развиен е врз основа на екстракт од овес. Овесот е познат по својата способност да ја омекне кожата и да ја намали иритацијата. Комплексот го намалува црвенилото, иритацијата, чешањето и непријатноста.

Комплекс за регенерација на Дефенсил
Комплекс за регенерација на Дефенсил

Екстракт од тропска лиана кардиоспермум и природни масла од сина трева и семки од сончоглед - комплекс од природни состојки што ја нормализира чувствителната кожа и ја смирува иритацијата и црвенилото.

Мислења на клиентите (1)

Ксения Лунгу

честно говоря я не знаю плакать мне или радоваться - вчера 6 раз я не смогла пройти мимо и умылась, я не смогла себя заставить нанести следом тоник и #ввкрем ????это нежное воздушное облачко буквально гладило меня по лицу с такой заботой и нежностью ,что мне хотелось постоянно трогать свое лицо???? именно поэтому делюсь своей радостью с вами . Лицо не стянуло,сузило поры и сняло воспаление( у меня жирная ,но чувствительная кожа)

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело Цитрон
2.00€2.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Антиоксидативен пилинг за лице
9.00€9.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен крем против брчки “ Овча плацента “
10.00€10.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Златна маска за лице
12.50€12.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Молив за веѓи
9.60€9.60
КУПИ

DB query error.
Please try later.