Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Смирувачки Вита Дерм Тонер - неопходен производ за нега по чистење на лицето

Фито-штит: ја задржува влагата во кожата!

Код: 16303 , 100 ml
Повратни информации од клиент:
(0)

Овој производ не е тоник!

Тонер наменет при нанесување на крем кој е со погуста текстура со што ги збогатува неговите последователни ефекти.
Производот:
ја враќа влажноста на кожата по чистењето
помага во одржување на заштитниот слој на кожата
ја смирува и омекнува кожата
го спречува црвенило
создава "кадифен ефект" - дафа ефект на многу мека и свиленкаста кожа

Тонерот содржи ефикасен хидрантен комплекс кој содржи четири различни форми на хијалуронска киселина, регенеративен и смирувачки комплекс и ефективни состојки бета-глукан, пантенол и натриум хијалуронат.

Тонерот не содржи парабени, бои или алкохол.

АПЛИКАЦИЈА:

Распоредете го производот на кожата со прстите. Не плакнете. Користете наутро и навечер за да го зголемите ефектот.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Пантенол
Пантенол

Ги забрзува процесите на регенерација на кожата, ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата, обезбедува добра боја.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Бета глукан
Бета глукан

Антиоксиданс и природен агент за заштита од сонце кој го спречува стареењето на кожата предизвикано од изложеност на светлина.

Смирувачки комплекс SymCalmin
Смирувачки комплекс SymCalmin

Развиен е врз основа на екстракт од овес. Овесот е познат по својата способност да ја омекне кожата и да ја намали иритацијата. Комплексот го намалува црвенилото, иритацијата, чешањето и непријатноста.

Комплекс за регенерација на Дефенсил
Комплекс за регенерација на Дефенсил

Екстракт од тропска лиана кардиоспермум и природни масла од сина трева и семки од сончоглед - комплекс од природни состојки што ја нормализира чувствителната кожа и ја смирува иритацијата и црвенилото.

Комплекс за хидратација Hymagic-4D
Комплекс за хидратација Hymagic-4D

Содржи четири различни форми на хијалуронска киселина со различни својства. Овој комплекс е во состојба да ја наполни кожата со вода и што е уште поважно, да ја задржи водата во кожата. На овој начин, кожата е целосно хидрирана и нејзината еластичност е подобрена. Комплексот ги врзува клетките заедно, го регулира нивниот метаболизам, го промовира производството на колаген, ја хидрира кожата и ја обезбедува нејзината еластичност и здрав сјај.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крема за лице со арганово масло
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Навлажнувачки прајмер за лице
18.50€18.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ BB Тонален крем за лице
16.81€16.81 13.45€13.45
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Лосион за чистење на лицето
14.30€14.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенерирачки крем за лице “ Змиски Фактор”
16.60€16.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ DD Кушон - Тонален коректор
35.00€35.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ БАД к пище «Женьшень и маточное молочко»
39.00€39.00 31.20€31.20
КУПИ
(2)

DB query error.
Please try later.