Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Концентрирал околуочен гел

.

Код: 15604 , Weight: 25 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Kожата околу очите е многу тенка и нежна, па затоа и треба посебен третман. Неговата дебелина е само 0,5 мм - како лист хартија. Таа е прва што добива брчки, секој замор се претвора во темни кругови под очите .
Сето ова може да се спречи со Fucoidan гел за околу очи против брчки! Комбинацијата активни компоненти за подмладување и хидратација им дава на очите чувство на свежина и младешки изглед.
Гелот ќе ја врати затегнатоста на кожата околу очите, ќе ги испегла брчките и ќе спречи појава на нови.

АПЛИКАЦИЈА:

Нежно ставете го концентратниот гел во кожата околу очите. За подобар ефект користете наутро и навечер. Не масирајте.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Collagen
Collagen

Екстрактот од колаген го снабдува недостатокот на протеини во кожата подобрувајќи ја неговата структура и зголемувајќи го тургорот. Кожата станува цврста и еластична.

Јојоба
Јојоба

Естерите од јојоба се совршено асимилирани од кожата, ја омекнуваат и смируваат, како и навлажнуваат, негуваат и измазнуваат.

Фукоза
Фукоза

Фукозата е единствен јаглехидрат кој игра клучна улога во процесите на клетките. Фукоидан, полисахарид содржан во кафеави алги, се состои од молекули на фукоза. Според многу научни истражувања, фукоиданот ги мобилизира матичните клетки на кожата со што придонесува за регенерација на ткивата. Експериментите открија дека оваа уникатна супстанција е во состојба да ги спречи брчките и, згора на тоа, да ја намали длабочината на веќе постоечките.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маскара
14.80€14.80 11.84€11.84
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Здрава и силна коса
9.60€9.60 7.68€7.68
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито чај за бубрези
9.20€9.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело со Кристали од Мртво Море
15.50€15.50 12.40€12.40
КУПИ
(2)

DB query error.
Please try later.