Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Балсам талисман

Помош за вашата кожа!

Код: 30138 , тежина: 8 g
Повратни информации од клиент:
(1)

Го смирувате чешањето предизвикано од каснување од инсекти? Смирена иритирана кожа? Помогнете на абразиите да заздрават побрзо? Тоа е лесно! Талисман е секојдневен производ за прва помош за различни видови оштетувања на кожата.

Неговата формулација се заснова на екстракти и масла од лековити растенија Алтај, како и ресторативен комплекс со прополис, пантенол и алантоин - добро познати компоненти на фармацевтски лекови.

Мелемот нежно и ефикасно ги третира погодените области, има заштитен, смирувачки и ресторативен ефект.

Талисман има конзистентност на проѕирен гел кој нема да остави трага на облеката. Не содржи мириси, бои или парабени, има природен мирис на лековити билки. Производот лесно се апсорбира кога се нанесува, оставајќи лесен филм на површината на кожата. Ова создава заштитна бариера која го спречува пенетрацијата на бактериите, а истовремено овозможува раната да зарасне правилно без да остави лузна.

Компактното и економично пакување ви овозможува да го држите балсамот при рака – лесно се вклопува во торбичка за шминка, чанта или преграда за ракавици.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на оштетените места на кожата со лесни движења.

Недавно обожгла руку. Хорошо, талисман всегда под рукой! Уже через 20 минут ушли и жжение и краснота ! Я очень рада!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алое
Алое

Екстрактот од алое ги забрзува природните процеси на заздравување на ткивата, ја запира иритацијата на кожата и го ублажува чешањето.

Прополис
Прополис

Екстрактот од прополис ја подобрува микроциркулацијата и помага во обновувањето на ткивото на зглобовите.

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

Пантенол
Пантенол

Ги забрзува процесите на регенерација на кожата, ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата, обезбедува добра боја.

Гераниум
Гераниум

Етеричното масло од гераниум ја смирува иритираната, чувствителна и оштетена кожа.

Пеперминт
Пеперминт

Етеричното масло од пеперминт обезбедува пријатно чувство на свежина, има смирувачки ефект врз кожата, може да го ублажи чешањето и има антимикробно дејство.

Елка
Елка

Екстрактот од Абиес Алба има тонични својства, ја подобрува микроциркулацијата.

Рузмарин
Рузмарин

Екстрактот од рузмарин обезбедува антисептички ефект. Аромата на рузмарин ефикасно ги плаши комарците.

Каранфилче
Каранфилче

Етеричното масло од каранфилче е совршен антисептик што го забрзува процесот на заздравување на мали рани (особено воспалени).

Чајно Дрво
Чајно Дрво

Од античките времиња, есенцијалното масло од чајното дрво се користи за лекување на рани, како и за заштита од досадни инсекти. Може да се пофали со антисептички својства, помага да се смири иритираната кожа.

Еукалиптус
Еукалиптус

Етеричното масло од еукалиптус е широко користено за лекување на респираторни заболувања. Неговите лековити својства се познати со векови. Можеби, ниту едно друго етерично масло не поседува таков сет на здрави својства. Маслото од еукалиптус има бактерицидно, антивирусно, антисептично, антиинфламаторно, антиспазмодично, лековито, антипиретично дејство, врши чистење на крвта, и има експекторативно и диуретично дејство.

Мислења на клиентите (1)

Филиппова Елена Александровна

Недавно обожгла руку. Хорошо, талисман всегда под рукой! Уже через 20 минут ушли и жжение и краснота ! Я очень рада!

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Свилена перфекција сет нага за раце
21.50€21.50 15.05€15.05
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90 15.92€15.92
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон за коса со жен шен
13.90€13.90
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тоник активатор за раст на коса
20.50€20.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пилинг маслинка
7.40€7.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сапун за веѓи
8.50€8.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Турмалински појас за колено
63.00€63.00
КУПИ

DB query error.
Please try later.