Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Паста за заби ProDental

Го зајакнува пародонталното ткиво благодарение на пептидите со фактори за раст на фибробластите

Код: 60143 , тежина: 120 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Тоа не е само паста за заби, туку совршено средство за орална нега. Пастата ефикасно го отстранува плакот, ги активира метаболичките процеси во парадонтот.
Ја нормализира киселината на алкалната рамнотежа во устата, ја спречува појавата на кариес, ги зајакнува непцата, и го намалува крвавењето. Состојќите во пастата грижливо ги чистат забите.
Содржи пепитиди, екстракт од камилица, женшен корен, камилица, масло од семки од грозје, масло од ментол.

АПЛИКАЦИЈА:

Чистете ги забите два пати на ден. Не голтајте.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Ликорис
Ликорис

Се бори со сувост на скалпот, го елиминира првутот и го ублажува чешањето. Дополнително, го елиминира губењето на косата и ја зајакнува структурата на косата со подобрување на циркулацијата на крвта.

Кинески женшен
Кинески женшен

Екстрактот од Женшен ја чисти усната шуплина, го потиснува процесот на раст на бактериите, го спречува формирањето на денталниот плак и ризикот од забни шуплини и воспаление на непцата.

Камилица
Камилица

Екстрактот од цвет камилица ја ублажува иритацијата и црвенилото, го стимулира заздравувањето и регенерацијата на клетките, ја нормализира микрофлората.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИDB query error.
Please try later.