Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Детски крем со пребиотик

Заштита на деликатната кожа од првите денови од животот

Код: 36802 , Тежина: 50гр.
Повратни информации од клиент:
(0)

Заштитните функции на детската кожа сè уште се многу слаби и затоа бараат посебна грижа и заштита.

Пребиотскиот крем за деца ја зајакнува природната заштита на кожата, спречува иритација, ја намалува сувоста. Благодарение на маслото од макадамија, пантенолот и витаминот Е, кои ги содржи кремот, обезбедува деликатна и нежна нега.

Кремот е погоден за секојдневна нега на нормална и чувствителна детска кожа од првите денови од животот. Може да се користи под пелени бидејќи создава водоотпорен слој кој формира липиден филм за да ја заштити кожата од иритација.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете ја кремата на чистата кожа на лицето и телото на бебето

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е е „витамин на младоста“ на кожата. Ја доби оваа титула поради неговата способност да ја заштити кожата од штетното дејство на слободните радикали, да ги храни и забави процесите на стареење на клетките на кожата. Ако имаше натпревар помеѓу витамини за најдобар за кожа, дефинитивно ќе беше меѓу првите три.

Пантенол
Пантенол

Пантенолот е провитамин Б5, производ на пантотенска киселина (од грчкиот збор pantos што значи „општо сè“). Пантотенската киселина се наоѓа во сите биолошки ткива, а во случај на нивно оштетување, побарувачката за неа нагло се зголемува. процес на регенерација на кожата, ја зголемува нејзината мекост и еластичност и ги измазнува фините брчки.

Макадамија
Макадамија

Маслото од макадамија го носи прекарот „масло кое исчезнува“ поради неговото моментално дејство. Се добива со методот на ладно цедење од истоимените плодови. Количината на палмитинска киселина нема да ја најдете во кое било друго масло. Покрај тоа, содржи незаменливи витамини ПП и целата Б група, линолна, линоленска, олеинска, арахидонска, еикозен и стеаринска киселина. Ова совршено масло е одлично за екстремни временски услови, служи како основа за многу заштитни зимски креми и балсами за усни. Има одлични регенеративни, заштитни и омекнувачки својства.

BIOLIN пробиотик
BIOLIN пробиотик

Ефикасен пребиотик кој содржи инулин и олигосахарид алфа-глукан. Олигосахаридот алфа-глукан го поддржува балансот на микрофлората во мукозната мембрана и ги зајакнува заштитните својства.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маскара за продолжување на трепките
14.60€14.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сјај за усни, јагода
12.20€12.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Silky Face Powder Duo
15.00€15.00
КУПИ

DB query error.
Please try later.