Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Пијалок од какао збогатен со хијалуронска киселина

Десерт на кој можете да се препуштите без грижа: убавина во секоја голтка

Код: 198821 , Тежина: 10 гр
Повратни информации од клиент:
(0)

Дали чоколадото може да биде здраво? Секако! Какаото е здрава храна, но производите што ги наоѓаме во продавниците содржат и шеќер, засилувачи на вкус, стабилизатори и други штетни адитиви.

Сега веќе не треба да си го одрекувате саканиот десерт. Компанијата TianDe ги искористи сите корисни материи од зрната какао, додаде хијалуронска киселина и пектин, протеини од ореви, ароматизираше сè со ванилин и цимет и доби вкусен, хранлив и нискокалоричен десерт во кој секој може без грижа да ужива.

Напиток од какао збогатен со хијалуронска киселина, чија основа е алкализирано какао, го тонизира телото, го зголемува снабдувањето со енергија, го подобрува расположението и ја зголемува работната способност. Ја подобрува состојбата на кожата и го спречува предвременото стареење благодарение на високата содржина на антиоксиданси.

Ќе бидете задоволни само кога ќе сфатите дека пијалокот од какао збогатен со хијалуронска киселина е здрав десерт. Не мора повеќе да си ги одрекувате слатките. Една шолја од пијалокот ќе ви го подигне расположението без да ја загрози вашата фигура. Без емулгатори, стабилизатори, конзерванси.

Состојки на 1 кесичка: фруктоза, орев со малку маснотии (Juglans Regia) овошен прав (3 g), какао во прав (21%), згуснувач: пектин; малтодекстрин, ароми (чоколадо, ванила-крем, ванилин), прав од кора од цимет (Cinnamomum cassia) (0,32%), засладувач: стевиолгликозиди; хијалуронска киселина (натриум хијалуронат) 15 mg.

Предупредувања: не се препорачува за деца. Не се препорачува за бремени жени или доилки. Додатокот во исхраната не ја заменува хранливата и урамнотежена исхрана. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Се чува вон дофат на деца.
Складирање: чувајте на температура до +25°C, на релативна влажност до 75%.
Producer: LLC “Integratsiya”, 112a E. Alekseyevoi Street, Barnaul, 656019, Russia.
Importer: ASTI Group LLC, 5 Zardu str., Riga, LV-1083, Latvia, +37127030599

АПЛИКАЦИЈА:

Растворете 1 кесичка (10 g) во 100 - 120 ml врело млеко еднаш дневно. Користете веднаш по отворањето.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Натриум хијалуронат ја одржува убавината и младоста одвнатре! Го подобрува производството на колаген, го одржува здравјето на зглобовите, ја навлажнува кожата.

Пектин
Пектин

Тоа е супстанција со растителна основа. Пектинот му помага на телото да се ослободи од штетните материи и го намалува холестеролот во телото. Совршено го стабилизира метаболизмот и ја подобрува перисталтиката на цревата.

Белок грецкого ореха
Белок грецкого ореха

Является качественным строительным материалом для внутренних органов и систем всего организма. Он способствует активации метаболизма, предупреждает признаки раннего старения, защищает организм от разнообразных повреждений.

Цимет
Цимет

Ова е веројатно нај „утешниот“ зачин во светот, кој исто така има корисни својства. Поволно влијае на функционирањето на сите системи на телото, помага во варењето и ја зголемува чувствителноста на масните клетки на инсулин.

Алкализованное какао
Алкализованное какао

Получают из какао-бобов при помощи специальной технологии. Алкализованное какао – это чистый продукт без примесей, сохраняющий всю пользу бобов. Оно растворяется без остатка, обладает ярким насыщенным вкусом шоколада и обеспечивает защиту от окислительного стресса.

Ванилин
Ванилин

Приправа, которая своим приятным ароматом способна улучшить настроение, успокоить и подарить настоящее расслабление, а также придать напиткам особую изысканность.

Засладувач од стевиа
Засладувач од стевиа

Стевиа е растение познато по својата висока сладост, недостаток на калории и бројни корисни својства. Се користи како природна замена за шеќер, давајќи им на производите благ, пријатен вкус.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сапун за веѓи
8.50€8.50
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице концентрат за убавина
38.50€38.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Серум за лице со кордицепс
13.90€13.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околу очен крем-серум против брчки
36.90€36.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Серум и прајмер за лице
17.00€17.00
КУПИ

DB query error.
Please try later.