Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Фито чај со магарешки трн за црн дроб

Додаток на храна

Код: 123921 , 30 x 1,5 g филтер кесички
Повратни информации од клиент:
(0)

Чајот содржи комплекс од билки кои имаат желудечно и хепатопротекционо дејство за стимулирање на гастроналниот тракт заради регулирање на метаболизмот на организмот.
Се препорачува за помош на работата на црниот дроб и желуднопроводните патишта.

АПЛИКАЦИЈА:

Истурете една чаша (200 мл) врела вода преку 1 пакување (1,5 g) билки. Тргнете за 10-15 минути. Препорачан дневен прием: за возрасни – една чаша чај еднаш дневно за време на оброкот. Препорачано времетраење на употребата: 3-4 недели.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Кари
Кари

Цветот кари има холеретичен ефект.

Маточина
Маточина

Листот од маточина содржи витамини А и Ц, органски киселини и биофлавоноиди. Има корисен ефект врз функционирањето на нервниот систем.

Ким
Ким

Екстрактот од овошјето i го подобрува апетитот, ја подобрува секреторната функција на дигестивните жлезди, има корисен ефект врз функционирањето на дигестивниот систем.

Кантарион
Кантарион

Кантарионот содржи аскорбинска и никотинска киселина, супстанции за потемнување, гуми за џвакање и горчливи материи, етерични масла, фитонциди. Има мултилатерален ефект на зајакнување на телото. Ја ублажува нервната напнатост.

Holy thistle
Holy thistle

Семето на млечниот трн содржи многу биоактивни супстанции, од кои најважна (во однос на здравјето на црниот дроб) е силимарин. Овој флавоноид ги штити клетките од уништување, ги зајакнува клеточните мембрани и придонесува за регенерација на оштетените ткива на црниот дроб.

Шеќерна пченка
Шеќерна пченка

Шеќерната пченка содржи есенцијални и масни масла, ситостерол, витамини Б1, Б2, Е, Ц и К, сапонини и други супстанции кои имаат корисен ефект врз состојбата на жолчните канали. Намалување на вискозноста на жолчката, олеснување на нејзиното празнење, имаат способност да го намалат количеството на холестерол во крвта.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Чорапи со турмалин
11.90€11.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенеративен балсам за после бричење
20.00€20.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мултифункционален крем за околуочи од полжав муцин,
30.60€30.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Гел за туширање со сребро за мажи
9.90€9.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Балзам за густина и раст на косата
24.50€24.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супа од домати и кокос
2.75€2.75 2.20€2.20
КУПИ

DB query error.
Please try later.