Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Циклусни дамски влошки дневни, Енергија на тревите

Фито-мембраната обезбедува чувство на сигурност и удобност

Код: 61902 , Amount: 8 pcs
Повратни информации од клиент:
(1)

Повеќеслојната конструкција на дневните влошки обезбедува апсолутна удобност.

Природниот горен слој брзо ја впива течноста навнатре и го спречува нејзиното враќање на површината, што и овозможува на кожата да остане чиста и сува. Внатрешниот слој содржи гранули на супер абсорбент, кој ја претвора течноста во гел и сигурно ја задржува внатре.

Страничните крила обезбедуваат сигурност и го спречуваат истекувањето навечер.
Максимален профилактички ефект се постигнува во комбинација со користење на "Фиточај со златен корен" или "Фиточај со ортилија" и доследно користење на влошките "Енергија на билките", како во критичните денови, така и секојдневно.

АПЛИКАЦИЈА:

Се препорачува да се користат во текот на денот за време на циклусен период.

Najdobrite vloski na tianDe ! Gi obozavam zatoa sto mi pomagaat vo kriticnite denovi i mozam da kazam deka se nezamenlivi, sekoja zena treba da gi koristi a pred se za zensko zdravje ! The Best tianDe Makedonija


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алое
Алое

Екстрактот од алое ги забрзува природните процеси на заздравување на ткивата, ја запира иритацијата на кожата и го ублажува чешањето.

Пеперминт
Пеперминт

Екстрактот од пеперминт ја омекнува кожата, ја ублажува иритацијата, дава чувство на удобност.

Ангелика
Ангелика

Екстрактот од коренот на Ангеликата има корисни ефекти врз женското тело. Ангеликата се користи во источната медицина илјадници години поради нејзините антиинфламаторни ефекти и способност да ја намали болката.

Куркума
Куркума

Eкстрактот од куркума помага против алергии, иритации на кожата.

Горец
Горец

Екстрактот од корен од полигонум мултифлорум има антимикробно дејство.

Алунит
Алунит

Природен вулкански кристал. Има антибактериски и лековити својства. Ја ублажува иритацијата.

Кинески божур
Кинески божур

Екстрактот од божур е едно од најкористените растенија во тибетската традиционална медицина. Ја ублажува иритацијата, чешањето, помага за нормализирање на женскиот циклус.

Книдиум
Книдиум

Екстрактот од семето книдиум е познат по своите анти-инфламаторни, антибактериски и антимикробни дејства.

Мислења на клиентите (1)

Emilija Gruevska

Najdobrite vloski na tianDe ! Gi obozavam zatoa sto mi pomagaat vo kriticnite denovi i mozam da kazam deka se nezamenlivi, sekoja zena treba da gi koristi a pred se za zensko zdravje ! The Best tianDe Makedonija

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело Цитрон
2.00€2.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Антиоксидативен пилинг за лице
9.00€9.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен крем против брчки “ Овча плацента “
10.00€10.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Златна маска за лице
12.50€12.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Молив за веѓи
9.60€9.60
КУПИ

DB query error.
Please try later.