Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Отбеливатель-пятновыводитель Oxi Hit

Бальнеостирка – экологичная стирка без химии!

Код: 144315 , 650 г
Повратни информации од клиент:
(0)

Уникальная формула с активным кислородом, энзимами и бишофитом – природным минералом древних морей – эффективно справляется с загрязнениями. Без фосфатов, хлора, парабенов.

Oxi Hit работает в нескольких направлениях.
- Усилитель средств для стирки: отбеливает белое, устраняет серость и желтизну, сохраняет яркость цветного белья;
- пятновыводитель: удаляет загрязнения с одежды, белья, обивки мебели, в том числе пятна от чая, кофе, ягод, сока, вина, травы, зеленки, крови и др.;
- уничтожитель загрязнений и бактерий: стирает в воде любой жесткости, отлично выполаскивается из ткани;
- нейтрализатор запаха: избавляет от запахов, в том числе пота на одежде.

Удобная упаковка, мерная ложка и оптимальный объем по выгодной цене.

АПЛИКАЦИЈА:

Перед использованием порошок в банке следует перемешать. Не применяйте вместе со средствами, содержащими хлор! Протестируйте средство на незаметном участке ткани перед использованием.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Натриум перкарбонат
Натриум перкарбонат

Соединение од сода, кристали и водород пероксид што ослободува таканаречен активен кислород при интеракција со вода. Активниот кислород ги оксидира органските соединенија што се акумулирале во валкани области, пренесувајќи ги во воден раствор. Натриум перкарбонат целосно се плакне од ткаенини, не остава остатоци на облеката, не содржи хлор, фосфати или бои, апсолутно безопасни за здравјето на луѓето.

Нејонски сурфактанти
Нејонски сурфактанти

Биоразградливи сурфактанти кои имаат одлични својства за перење и способност да задржуваат нечистотии дури и без употреба на дополнителни супстанции. Одлични се за отстранување на нечистотијата од различни површини.

Ензими
Ензими

Каталитички-активни протеини наменети за органско отстранување на нечистотија.

Бишофит
Бишофит

Овој поли-минерал е испарување на древниот океан, депониран и притиснат во утробата на Земјата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон за коса со златен ѓумбир
13.90€13.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело, зелен чај
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Измазнувачки крем за лице, овча плацента
8.50€8.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Биологически активная добавка к пище «Фукоидан», 30 капсул (для ЕС)
49.00€49.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Серум и прајмер за лице
17.00€17.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Амино-коктел маска за убавина на лице
2.30€2.30
КУПИ

DB query error.
Please try later.