Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Маска за лице со глечарска вода

Маска за лице со глечарска вода

Хидратација и ревитализација на кожата

Код: 50110 , Тежина: 35 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Маската веднаш ја враќа енергијата и добро негованиот изглед на кожата која е ослабена од стрес и негатвини ефекти на животната средина. Актирвната формула на маската врз основа на алги и хидруализиран колаген ја прави кожата еластична, кадифена со матирачки ефект. Се препорачува за елиминирање на знаци на замор.

АПЛИКАЦИЈА:

Максата се нанесува со онаква количина колку што е потребна според лицето, се остава да се впие а остатокот се брише со салфетка, не се измива.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алги
Алги

Екстрактот од алги содржи многу корисни материи, го олеснува ефикасното навлажнување на кожата, го подобрува тонот и еластичноста на кожата, омекнува.

Collagen
Collagen

Хидролизираниот колаген ја стимулира регенерацијата на колагенските влакна во дермата, ја подобрува густината, еластичноста и тургорот на кожата, формира заштитен превез на неговата површина заштитувајќи ја од губење на влага.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Интензивен околуочен комлекс “ Tibetian Herbs”
21.60€21.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ DD Кушон - Тонален коректор
35.00€35.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за нега на тело со алги
6.88€6.88 5.50€5.50
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем балсам за бричење
15.41€15.41 13.10€13.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Растворлива маска во прав со перли
4.65€4.65
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тоник за лице
9.20€9.20
КУПИ

DB query error.
Please try later.