Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

регенерирачка маска  за лице од морски еликсир

регенерирачка маска за лице од морски еликсир

Хидратација и ревитализација на кожата

Код: 50111 , Тежина 35 g
Повратни информации од клиент:
(1)

Маската има регенеративни, антиоксидантни и светлосно осветлувачки својства. Длабоко ја навлажнува, храни и ја зајакнува вашата кожа, помагајќи во ублажување на воспалението. Ја регулира активноста на лојните жлезди и и ја враќа младоста и негуваниот изглед на кожата.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете рамномерен слој од маската на исчистената кожа, избегнувајќи го пределот околу очите. По 10 минути, отстранете ги остатоците со марамче или нежно втријте го во кожата. Се препорачува маската да се користи секојдневно 10 дена, а потоа 2-3 пати неделно.

Маска для тех, кому некогда! Утром наношу на 10 минут, пока пью кофе, смываю - и лицо свеженькое и упругое, супер! А ещё мне нравится - она пахнет сладкой водой "Буратино", как в детстве)


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алги
Алги

Екстрактот од алги содржи многу корисни материи, го олеснува ефикасното навлажнување на кожата, го подобрува тонот и еластичноста на кожата, омекнува.

Мислења на клиентите (1)

Филиппова Елена Александровна

Маска для тех, кому некогда! Утром наношу на 10 минут, пока пью кофе, смываю - и лицо свеженькое и упругое, супер! А ещё мне нравится - она пахнет сладкой водой "Буратино", как в детстве)

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Интензивен околуочен комлекс “ Tibetian Herbs”
21.60€21.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ DD Кушон - Тонален коректор
35.00€35.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за нега на тело со алги
6.88€6.88 5.50€5.50
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем балсам за бричење
15.41€15.41 13.10€13.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Растворлива маска во прав со перли
4.65€4.65
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тоник за лице
9.20€9.20
КУПИ

DB query error.
Please try later.