Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Смирувачки и заштитен крем за лице “ Vita Derm “

.

Код: 16301 , Weight: 50 g
Повратни информации од клиент:
(1)

Вита Дерм е заштитен крем за лице кој ефикасно го негува и штити од негативните фактори на животната средина.

Производот содржи ефективни регенеративни и смирувачки комплекси + бета-глукан, пантенол и натриум хијалуронат што значи:
ја враќа природната заштитна функција на кожата
ја зајакнува липидната бариера и интензивно ја хидрира кожата
ги измазнува постоечките брчки
ја враќа еластичноста и флексибилноста на кожата

Производот не содржи бои и парабени

АПЛИКАЦИЈА:

Со внимателни кружни движења, нанесете мала количина од производот на претходно исчистената кожа на лицето и вратот и избегнувајте ги областите околу очите. Користете наутро и навечер за да го зголемите ефектот.

Классный крем! Очень нежный, не жирнит. Приятные ощущения свежести на лице и упругости.


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Пантенол
Пантенол

Ги забрзува процесите на регенерација на кожата, ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата, обезбедува добра боја.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Бета глукан
Бета глукан

Антиоксиданс и природен агент за заштита од сонце кој го спречува стареењето на кожата предизвикано од изложеност на светлина.

Смирувачки комплекс SymCalmin
Смирувачки комплекс SymCalmin

Развиен е врз основа на екстракт од овес. Овесот е познат по својата способност да ја омекне кожата и да ја намали иритацијата. Комплексот го намалува црвенилото, иритацијата, чешањето и непријатноста.

Комплекс за регенерација на Дефенсил
Комплекс за регенерација на Дефенсил

Екстракт од тропска лиана кардиоспермум и природни масла од сина трева и семки од сончоглед - комплекс од природни состојки што ја нормализира чувствителната кожа и ја смирува иритацијата и црвенилото.

Мислења на клиентите (1)

Филиппова Елена Александровна

Классный крем! Очень нежный, не жирнит. Приятные ощущения свежести на лице и упругости.

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Нано коректор за лице “ Лифтин ефект “
44.70€44.70
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Хидратантна крема за раце со праска
1.40€1.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Гел за миење лице Зелен чај
6.19€6.19 4.95€4.95
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детски шампон за коса и тело Baby Bambo
8.90€8.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Volupta+ за жени
8.90€8.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супер-концентрирани плочки за перење облека
15.93€15.93 11.15€11.15
КУПИ

DB query error.
Please try later.