Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Смирувачки и заштитен крем за лице “ Vita Derm “

.

Код: 16301 , Weight: 50 g
Повратни информации од клиент:
(1)

Вита Дерм е заштитен крем за лице кој ефикасно го негува и штити од негативните фактори на животната средина.

Производот содржи ефективни регенеративни и смирувачки комплекси + бета-глукан, пантенол и натриум хијалуронат што значи:
ја враќа природната заштитна функција на кожата
ја зајакнува липидната бариера и интензивно ја хидрира кожата
ги измазнува постоечките брчки
ја враќа еластичноста и флексибилноста на кожата

Производот не содржи бои и парабени

АПЛИКАЦИЈА:

Со внимателни кружни движења, нанесете мала количина од производот на претходно исчистената кожа на лицето и вратот и избегнувајте ги областите околу очите. Користете наутро и навечер за да го зголемите ефектот.

Классный крем! Очень нежный, не жирнит. Приятные ощущения свежести на лице и упругости.


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Комплекс за регенерација на Дефенсил
Комплекс за регенерација на Дефенсил

Екстракт од тропска лиана кардиоспермум и природни масла од сина трева и семки од сончоглед - комплекс од природни состојки што ја нормализира чувствителната кожа и ја смирува иритацијата и црвенилото.

Смирувачки комплекс SymCalmin
Смирувачки комплекс SymCalmin

Развиен е врз основа на екстракт од овес. Овесот е познат по својата способност да ја омекне кожата и да ја намали иритацијата. Комплексот го намалува црвенилото, иритацијата, чешањето и непријатноста.

Бета глукан
Бета глукан

Антиоксиданс и природен агент за заштита од сонце кој го спречува стареењето на кожата предизвикано од изложеност на светлина.

Пантенол
Пантенол

Ги забрзува процесите на регенерација на кожата, ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата, обезбедува добра боја.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Мислења на клиентите (1)

Филиппова Елена Александровна

Классный крем! Очень нежный, не жирнит. Приятные ощущения свежести на лице и упругости.

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИDB query error.
Please try later.