Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Крем за испукани пети

Грижа за вашите пети!

Код: 40120 , тежина: 40 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Кремот за испукани пети на TianDe ефикасно ја навлажнува и ја храни вашата кожа. Со секојдневна употреба, испуканите пети стануваат се помеки и помеки!

Составот на производот вклучува екстракти и масла од есенцијални ботанички билки, витамини и навлажнувачки компоненти. Овој крем ќе ви помогне да заборавите на испуканите пети и сувата, груба кожа и конечно да уживате во нежноста!

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на чиста, сува кожа на петите наутро и навечер.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Планинска арника
Планинска арника

Екстрактот од цвет Арника монтана ја активира микроциркулацијата во ткивото, ги нормализира метаболните процеси, ја олеснува регенерацијата на клетките на кожата.

Песочен трговец
Песочен трговец

Маслото со право може да се нарече „течно злато“ за неговиот состав, убава и интензивно богата композиција. Тоа е ценето за неговите регенеративни и обновувачки својства. Содржи каротин, каротеноиди, витамин Е и витамин Ф. Способен да ја размрда дури и најсушната кожа во форма.

Кинеска камелија
Кинеска камелија

Маслото од камелија, или масло од зелен чај, се користи од античките времиња за одржување на убавината на кожата и косата. Додадено на производи за лична нега, ова есенцијално масло ја полни кожата со витална влага, заситена со хранливи материи и делува како моќен антиоксиданс. Маслото ефикасно ја штити кожата од слободните радикали, спречувајќи го процесот на стареење на кожата, зачувувајќи ја младоста на клетките.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон за волумен на коса “ Aloe Rich “
7.91€7.91 6.72€6.72
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90 15.92€15.92
КУПИ
(2)

DB query error.
Please try later.