Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Подмладителен бустер-крем за раце муцин

Подмладителен бустер-крем за раце муцин

Младешка кожа под заштита!

Код: 44605 , тежина: 60 g
Повратни информации од клиент:
(1)

Овој крем за раце со муцин од полжав и амино киселини на база на пченка ја навлажнува и омекнува кожата на вашите раце, помага оштетената кожа побрзо да зарасне, ја прави вашата кожа мека и свиленкаста. Кремот го стимулира производството на колаген и еластин, подобрувајќи ја текстурата и еластичноста на кожата.

Кремот брзо се апсорбира од двете страни на вашата дланка без дополнителни манипулации (масирање, тапкање, триење), создавајќи невидлива заштитна фолија. Кремот нема да остави дамки на вашата чанта, облека или хартија.

Кремот има нежна арома на растителна основа, погодна и за жени и за мажи.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на чиста кожа на рацете.

мой настольный кремушек для рук! работаю медиком, часто мою руки- создает будто защитную пленочку, не липнет, быстро впитывается, хорошо защищает и увлажняет!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Секрет од полжав
Секрет од полжав

Содржи многу вредни козметички состојки, ја олеснува регенерацијата, измазнувањето и омекнувањето на кожата.

Амино киселини од пченка
Амино киселини од пченка

Пченката содржи лизин, треонин и метионин - есенцијални амино киселини. Лизин ја активира синтезата на колаген во кожата и ја спречува неговата деградација. Треонинот ја навлажнува кожата и ја поддржува синтезата на колаген. Метионинот го врзува колагенот.

Мислења на клиентите (1)

Дарья Григорьева

мой настольный кремушек для рук! работаю медиком, часто мою руки- создает будто защитную пленочку, не липнет, быстро впитывается, хорошо защищает и увлажняет!

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маскара
14.80€14.80 11.84€11.84
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Здрава и силна коса
9.60€9.60 7.68€7.68
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито чај за бубрези
9.20€9.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело со Кристали од Мртво Море
15.50€15.50 12.40€12.40
КУПИ
(2)

DB query error.
Please try later.