Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Шампон за длабинско чистење

Детокс ефект: црн шампон против „бел снег“

Код: 27005 , Волумен: 250 мл.
Повратни информации од клиент:
(0)

Основата на шампонот за длабинско чистење од линијата FreshClick е еден од најефикасните абсорбенти - јагленот. Јаглен гранули како микро-сунѓери активно го апсорбираат вишокот маснотии, ја чистат косата и скалпот од остатоците од производите за стилизирање.
Благодарение на одличните способности за пилинг и нежното отстранување на мртвите клетки, го отвора патот за хранливите материи содржани во производите.
Шампонот од јаглен не содржи пигмент за боење, па затоа не ја бојадисува косата и е погоден и за русокоси.
Шампонот за длабинско чистење е производ за последователна нега. Само користете го еднаш или двапати неделно.
Пробајте црн шампон и искусете ја магичната моќ на јагленот на вашата коса. За поинтензивен ефект користете го шампонот со регенераторот за коса со ефект на био-ламинирање.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на влажна коса, масирајте, а потоа исплакнете. Се препорачува да се користи 1-2 пати неделно.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Јаглен
Јаглен

Одличен абсорбент кој апсорбира вишок маснотии и нечистотија без да остава остатоци. Производите за стилизирање на коса со класичен шампон за секојдневна употреба не се мијат 100 % - производите остануваат во косата и на кожата и формираат слоеви. Ова им отежнува на маските и балсамите да делуваат на кожата, бидејќи корисните материи едноставно не можат да се изборат на патот преку слојот на наталожена нечистотија. Јагленот може нежно да го отстрани вишокот материјал од косата и да отвори пат за хранливи материи.

Лауроамфоацетат натрия
Лауроамфоацетат натрия

Это очень мягкое поверхностно-активное вещество, которое изначально использовалось в средствах для купания младенцев. Сегодня лауроамфоацетат натрия применяется также в качестве кондиционирующего вещества для волос и как компонент, помогающий снизить возможное раздражающее воздействие более агрессивных ПАВ

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крема за лице со арганово масло
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Навлажнувачки прајмер за лице
18.50€18.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ BB Тонален крем за лице
16.81€16.81 13.45€13.45
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Лосион за чистење на лицето
14.30€14.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенерирачки крем за лице “ Змиски Фактор”
16.60€16.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ DD Кушон - Тонален коректор
35.00€35.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ БАД к пище «Женьшень и маточное молочко»
39.00€39.00 31.20€31.20
КУПИ
(2)

DB query error.
Please try later.